Головна Здоров'я Що таке ферментований іван-чай та чим він корисний

Що таке ферментований іван-чай та чим він корисний

mamabook
323 Переглядів
іван чай

іван чай

Трав’яні чаї маю цілющі властивості. Це чудова альтернатива зеленому чи чорному чаю. Адже ви отримуєте не лише смачний напій, але й корисний для здоров’я. У залежності від складу, чай може мати протизапальний, жарознижуючий, тонізуючий ефект. Значення має не лише склад рослин у напої, але і їх співвідношення. А головне – місце збору сировини. Гірський карпатський чай традиційно заготовлюють в екологічно чистій зоні. Це гарантія безпеки та відсутності токсинів у складі. Однією із найпопулярніших трав із Карпат є іван-чай. І вживати його рекомендується саме у ферментованому вигляді.

Як отримують чай

Ферментований іван-чай виготовляється способом скручування листя рослини. Попередньо кипрій був зібраний вручну, листя ретельно відділене від стебла та в’ялене. У момент скручування відбувається часткове руйнування клітинних оболонок. На поверхні листя з’являється сік, яким живляться корисні бактерії.

Саме так запускається процес ферментації, тобто корисного органічного окислення. Тому ферментоване листя має більш виражений, насичений смак, а також аромат. У такого карпатського чаю більш темний, глибокий колір. Але це лише описові характеристики продукту. У той час, як ферментований трав’яний чай має безліч корисних властивостей.

вікно

Який вплив на здоров’я дає чай із іван-чаю

Ферментація дозволяє зберегти у складі листя більшу концентрацію вітамінів. Ферменти, якими насичують трави бактерії, також діють як природні консерванти. Тож сировина надовго зберігає свою цінність.

Яка користь напою з листя іван-чаю:

  • нормалізує діяльність органів шлунково-кишкового тракту, підсилюючи роботу ферментів;
  • гарно впливає на стан судин, вважається засобом для профілактики серцево-судинних захворювань;
  • знищує вірусне навантаження, тож напій корисний у період застуди;
  • укріплює імунну систему;
  • вживається для профілактики запальних процесів у сечостатевій системі.

Окрім травної системи, іван-чай особливо корисний для здоров’я нирок. При регулярному вживанні трав’яного чаю знижується концентрація оксалатів у сечі. Тож чай є гарною профілактикою утворення каміння в нирках.

Рекомендовано вживати такий чай на постійній основі – по 1 чашці щодня. Оптимально у перерві між прийомами їжі. Якщо пити чай із кипрію курсами, то тривалість становить 14 днів по 2-3 чашки щодня. Після цього варто зробити перерву в 1 місяць.

Читайте також