Мода на здорові продукти мінлива. Ще декілька років тому всі масово додавали в десерти стевію, пізніше – кокосовий цукор. Зараз у тренді еритритіол (або еритрит). Варто розібратися, з якої причини цей цукрозамінник став таким популярним. І чи справді він має численні переваги.
Що таке еритрит?
Це натуральний цукрозамінник, у складі якого немає вуглеводів. Виглядає він як білий кристалічний порошок без цукру. Подивитися детальний опис та вартість продукту можна на сайті https://deluxe.com.ua/catalog/superfoods/eritritol.html. Еритрит приблизно на 30-40% менш солодкий, ніж класичний рафінований цукор. Також у нього немає специфічного присмаку, як у стевії.
У природі еритритіол можна знайти в складі фруктів і овочів: диня, груша, виноград, слива. Також речовина присутня у ферментованих харчових продуктах. Це вино, пиво, тверді сири, соєвий соус.
Чому варто обрати цей цукрозамінник?
Нульова калорійність
Молекула еритриту настільки маленька, що майже повністю всмоктується в тонкому кишечнику та не встигає виділяти енергію. У країнах ЄС калорійність еритриту вважається нульовою. Речовина фактично проходить транзитом: солодкий смак відчувається у десертах чи напоях, але сам цукрозамінник абсолютно не засвоюється шлунково-кишковим трактом. На його опрацювання організму не потрібно виділяти ферменти.
Нульовий глікемічний індекс
Цей індекс показує, як вживання продукті впливає на рівень цукру в крові. Умовно безпечними вважаються продукти з глікемічним індексом у 50 та нижче. У еритриту цей показник дорівнює нулю, оскільки цукрозамінник взагалі не провокує ріст глюкози в крові. Такий же показник має і стевія.
Кому варто перейти на еритрит:
- людям із цукровим діабетом будь-якого типу;
- при прогресуючих грибкових інфекціях;
- якщо важкі прояви алергії (особливо в дітей);
- хронічні запалення в організмі.
Низький інсуліновий індекс
Інсуліновий індекс показує, як вживання продукту впливає на рівень інсуліну в крові. Він важливий з тієї причини, що деякі синтетичні цукрозамінники (сахарин, аспартам) можуть провокувати виділення інсуліну підшлунковою залозою, навіть не підвищуючи рівень цукру в крові.
У еритриту інсуліновий індекс = 2. Це у 22 рази нижче, ніж у рафінованого білого цукру. А це значить, що еритрол не впливає на синтез інсуліну та не призводить до вуглеводної залежності на фізіологічному рівні.