Головна Релакс Що потрібно знати про вибір роликів

Що потрібно знати про вибір роликів

mamabook
104 Переглядів
ролики

ролики

Ролики виникли декілька століть тому, та до наших часів значно змінились. Вони стали більш комфортними та безпечним, що робить їх популярними серед дітей та дорослих.

Різноманіття моделей дозволяє обрати роликові ковзани для будь-кого ‒ професійного ролера, дитини або початківця. У статті розглянемо, як правильно вибрати модель роликів для себе або своєї дитини.

Як підібрати розмір роликових ковзанів?

На перший погляд здається, що достатньо лише пам’ятати свій розмір взуття, але тут все ж таки є деякі нюанси. Правила підбору роликів дещо відрізняються від вибору звичайного взуття, адже спортивне знаряддя має декілька точок прилягання до ноги.

Наприклад, черевик ковзанів може підходити по розміру, але розсувний діаметр його кріплень буде більшим за потрібне, що призведе до неповного прилягання до ноги. Через це під час катання виникає дискомфорт та натертості від самих роликів. Важливо, щоб розсувні ковзани максимально комфортно сиділи на нозі. Не завжди орієнтуйтесь на розміри черевика, адже він з легкістю піддається заміні.

Обирати ковзани для дитини у цьому плані дещо легше, адже для них розсувні моделі мають діапазон до п’яти розмірів.

ролики

Як вибрати якісні роликові ковзани, щоб навчитися кататись

Існує багато брендів, що випускають спортивні та професійні види роликів. Такі ковзани зазвичай якісні та надійні, але для тих, хто намагається освоїти цей вид спорту, вони будуть коштовними в обслуговуванні та занадто важкими у виконанні вправ та отриманні навичок.

Для початківців краще звернути увагу на аматорські моделі ‒ деякі з них виконані з тих самих матеріалів, що й ролики для спортсменів, проте за рахунок полегшеної конструкції вони не такі коштовні.

Роликові ковзани для дорослих та дітей поділяють в залежності від їх призначення та стилю катання.

  1. Фітнес-ролики. Такі моделі використовують для повільного та методичного катання по рівній поверхні. Вони достатньо легкі та мають надійні кріплення, що захищають ролера від травм. Також фітнес-ролики обладнані зручними гальмами, що робить катання простіше.
  2. Фріскейт-ролики. Щоб підходити для фріскейтингу, такі моделі мають бути обладнані важкою металічною рамою, товстим черевиком та потужним амортизатором. Дуже важливими параметрами будуть амортизація на надійність кріплення, адже на таких ковзанах зазвичай катаються з великою швидкістю та роблять небезпечні стрибки.
  3. Квади. Це яскраві чотирьохколісні моделі, що більш пристосовані для вільного катання, ніж для швидкісного проїзду або піруетів. Вони не мають рами, проте відрізняються яскравим дизайном черевика та чудовою гідравлічною амортизацією. Розташування великих колес у два ряди забезпечує кращу стійкість.
  4. Екстремальні. На таких ковзанах виконуються складні піруети, стрибки та катання поручнями. Щоб забезпечити максимальний комфорт при такому стилі, на екстремальні ролики встановлюються міцні металеві рами, дуже товсті черевики та потужні амортизатори. До того ж, такі ковзани можна повністю розбирати та адаптувати їх під свої потреби.

Для новачків краще за все підійдуть квади та фітнес-моделі, що допоможуть навчитися кататися з відчуттям балансу та маневру.

роллики

Як правильно доглядати за роликовими ковзанами?

З часом механізми роликів можуть зношуватись, тому дуже важливим буде питання догляду. Якщо говорити про колеса, то залежно від свого розташування вони стираються по-різному. Наприклад, передні колеса зношуються більше на бокових ділянках, через природне положення ноги з невеликою пронацією досередини.

Задні колеса стираються за схожим принципом, проте це проходить інтенсивніше через їхню участь у гальмуванні. Колеса посередині зношуються більш-менш рівномірно. Важливо міняти колеса місцями для рівномірного зношування. Для більш плавного катання потрібно звернути увагу на змащування підшипників та видалення пилу і бруду з ділянки їх закріплення.

Читайте також