Головна Здоров'я Що не можна їсти, якщо стоять вініри?

Що не можна їсти, якщо стоять вініри?

mamabook
146 Переглядів
зуби

зубиВініринг — це сучасний метод, за допомогою якого можна виправити різні дефекти зубів всього за один сеанс у стоматолога. При цьому правильний догляд за вінірами забезпечує достатню довговічність — від 5 до 20 років. Сама процедура встановлення тонкої керамічної або композитної пластини безпечна та малотравматична. При цьому ціна вінірів в Києві залишається доступною для значних верств населення. Усе це сприяє великій популярності даного методу.

Що не можна їсти з вінірами?

Звернувшись до фахівців стоматологічної клініки VixClinic, ви зможете швидко та практично безболісно відбілити зуби, покращити їх форму або виправили нерівності. Ми забезпечуємо максимально довговічний результат, але при повноцінному виконанні всіх викладених тут рекомендацій. Здебільшого вони стосуються того, що з вінірами можна їсти, а чого слід уникати. Головна ціль обмежень — виключити або максимально зменшити навантаження на передні зуби.

Ось які продукти небажані для вживання при встановлених вінірах:

  • Тверді та хрумкі: чипси, лід, сира морква, тверді цукерки тощо. При їх вживанні можуть утворитися подряпини, сколи та тріщини. Якщо ви вже їсте таку їжу, будьте дуже обережні та акуратні.
  • Липкі: карамель, тягучі солодощі та інші продукти, які здатні зашкодити або відірвати встановлені пластини.
  • Волокнисті: сухофрукти, жорстке м’ясо, бобові, деяка свіжа зелень тощо. Волокна можуть застрягти між зубами, їх потрібно витягти звідти, а це буде нелегко зробити.
  • Кислі: цитрусові фрукти та кислоти, які додаються до страв. З часом дія таких кислот спричиняє руйнуванню емалі, розтріскування матеріалу пластин та появу плям на їх поверхні. Пийте кислі соки через соломинку, а якщо вживаєте цитруси, тримайте їх шматочки подалі від передніх зубів.

Навіть не питайте, чи можна їсти у вінірах насіння, лузгаючи його зубами. Не робіть цього ні в якому разі! Великі шматки м’яса або іншої їжі краще розділяйте на дрібні шматочки, аби уникнути розжовування. Пережовуйте бічними зубами, не фронтальними. Що не можна робити, коли вініри?

Після вінірингу необхідно стежити за станом накладки: якістю фіксації, зовнішнім виглядом, можливими змінами у відчутті. Не ігноруйте появлення будь-якого дискомфорту. Наприклад, між зубом та пластиною може утворитися зазор, можуть почервоніти ясна, з’явитися карієс на відкритій частині зуба тощо. У всіх цих випадках хутко звертайтесь до стоматолога.

виниры

Ось що не можна робити з вінірами у ротовій порожнині:

  • Не перекушуйте нитки, не відкорковуйте щось зубами.
  • Не поєднуйте в одному прийманні їжі контрастні за температурою страви. Наприклад, не вживайте після гарячої їжі холодні напої. Сучасні вироби нечутливі до температурних перепадів, але для самих зубів це шкідливо.
  • Якщо матеріал чутливий до фарбування, не вживайте продукти та напої, що фарбують. Якщо природну зубну емаль можна відбілити, то вініри цьому не підлягають. До пожовтіння матеріалу призводить і куріння при вінірах. У цьому випадку варто враховувати, що вироби з кераміки виявляють більше стійкості до зміни кольору, ніж інші аналоги.

Рекомендації по догляду за вінірами від стоматологічної клініки VixClinic

  • При виконанні фізичних вправ з високим рівнем навантаження або травматичними видами спорту краще використовувати спеціальні капи для захисту. Так ви збережете і зуби, і вініри.
  • Зберегти свої накладки у гарному стані допоможе регулярний догляд, який складається зі звичних гігієнічних процедур: щоденного чищення зубів, використання зубної нитки та ополіскувача рота.
  • Якщо любите гризти зубочистку або олівець, позбавтеся від цієї потенційно шкідливої звички.

Догляд за вінірами також передбачає відвідування стоматолога щонайменше раз на півроку для оцінки їхнього стану. Це дасть змогу виявити будь-які проблеми своєчасно і запобігти серйозним ускладненням.

Читайте також