Головна Релакс Садові та городні роботи в лютому

Садові та городні роботи в лютому

mamabook
192 Переглядів
насіння

насіння

Лютий для садівника та городника – оптимальний час, аби підготувати посівний матеріал та зайнятися вирощуванням розсади. В останній місяць зими інтенсивно збільшується тривалість світлового дня, що сприяє старту розсадного сезону. І якщо дозволяють погодні умови, то можна виконати перші вуличні роботи на присадибній ділянці. Враховуючи, що швидкість росту агрокультур залежить від фаз Місяця, висівати насіння рекомендується з урахуванням місячного календаря на лютий. Пропонуємо перелік робіт у садку та на городі в лютому від експертів нашого сайту  Mamabook.

Що робити на початку лютого

У першій декаді місяця готується розсада лише пізньостиглих культур. Це те рослини, у яких вегетаційний період складає 80-90 днів:

  • баклажани;
  • більшість сортів перцю;
  • пізні сорти томатів;
  • коренева селера.

Пам’ятайте, що висадка насіння завжди виконується у період росту Місяця, а не його спадання.

Оскільки у цей час ще мало тепла та світла, то стимулювати проростання насіння потрібно підігрівом і стимуляцією сходів за допомогою фітолампи. На початку місяця її слід вмикати на 12 годин і поступово скорочувати до 8 годин на добу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи потрібно замочувати насіння перцю перед посадкою?

перець

Що робити серед місяця

Друга декада лютого – найкращий час для роботи з ремонтною суницею. Розсада починає куститися через 45 днів, а через 2,5 місяці з моменту появи сходів суниця готова до висадки у відкритий грунт у регіонах центральної та південної України. Якщо висаджуєте в помірному кліматі північної України, то використовуйте захисний покривний матеріал (агроволокно).

Роботи на кінець лютого

У кінці лютого рекомендується зайнятися декоративними вуличними квітами. Із квіткових культур висівати можна:

  • лаванду;
  • петунію;
  • маргаритки;
  • бегонію;
  • первоцвіти;
  • вербену;
  • вовчий біб;
  • лізіантус.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як вирощувати петунію на балконі

петунія

Що робити в саду

В останню декаду лютого також стартують перші роботи в саду. Якщо восени не була виконано білення плодових дерев, то це можна зробити в будь-який день без опадів. Для лютого та березня характерний період нестабільної погоди, тому побілка захистить від наближення температурних перепадів. Молодці саджанці, які зимували на ділянці, потребують перевірки укриття. Воно могло бути пошкоджене вітром чи гризунами.

картофель

Підготовчі роботи в лютому

У кінці місяця рекомендується переглянути минулорічний інвентар та закупити нові інструменти. Якщо дозволяє погода, провести обрізання дерев.

Саме час попіклуватися про картоплю. Аби вона швидко вкоренилася, рекомендується на 14-21 день винести посадковий матеріал у світле, проте прохолодне місце – без прямого контакту із сонцем. Перевірте цілісність насіннєвої картоплі, відбракуйте дефектні чи дуже маленькі за розмірами.

І останній момент – скласти перелік саджанців для саду, які ви плануєте купити та висадити з настанням весняного тепла. Також можна придбати все насіння культур, яке плануєте сіяти у відкритий грунт цього року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно пересаджувати орхідею навесні

плашка

Читайте також