Головна Здоров'я Ризики самолікування: чому важливо консультуватися з лікарем перед прийомом ліків

Ризики самолікування: чому важливо консультуватися з лікарем перед прийомом ліків

mamabook
48 Переглядів
таблетки

таблетки

Небезпека самолікування при хронічних захворюваннях може мати колосальні наслідки. Завжди краще порадитися з лікарем. І лише потім приймати препарат. Він має підходити для вашого лікування.

Інколи самолікування може призвести до залежності від речовини. Або навіть збільшити ризик медичних ускладнень чи летального випадку.

Тому варто не назначати лікування самостійно. Наприклад, якщо ви препарат налбуфін вирішили приймати для лікування, то запитайте у свого лікаря чи це можливо.

Що таке самолікування?

Самолікування – це потенційна небезпека для здоров’я. Багато людей діагностують самі собі захворювання. Лікуються самі й не звертаються до лікаря. Проте не варто приймати ліки самостійно. Це небезпечно і може призвести до звикання або залежності.

Хоча незначні форми самолікування є типовими явищами. Наприклад, таблетки від головного болю. Але самолікування може стати небезпечним. Особливо, якщо воно:

  1. Прогресує до більш жорстких речовин.
  2. Регулярно використовує ліки без висновку лікаря.
  3. Не лікує основний стан захворювання.

Більш серйозна небезпека самолікування може стосуватися тих, хто може почати зловживати ліками, що відпускаються за рецептом. Або шукати заборонені речовини як механізм подолання.

температура

Які ліки вважають найбільш небезпечними?

Чому не можна займатися самолікуванням? Ви можете отримати ризики для здоров’я через:

  1. Прострочені ліки. Людина може прийняти речовину з вичерпаним терміном придатності. Вона не усвідомлює, що вона може бути вже неефективною. Або ж навіть заподіяти шкоду здоров’ю.
  2. Зловживання антибіотиками. Вони корисні для лікування шкідливих бактерій. Так, ці ліки дуже ефективні. Але ви повинні приймати їх під контролем лікаря. Неправильне або надмірне використання? Це може спричинити розвиток стійкості бактерій і мікробів. Тому вони перестануть бути ефективними.
  3. Неточні дози. При самолікуванні можливий прийом неправильної дози. Менша кількість може бути менш ефективною. А також, не забезпечити належного полегшення. Неточні дози збільшують ймовірність негативної взаємодії ліків.
  4. Недіагностовані захворювання. У деяких випадках у вас може бути основне захворювання або розлад. Він може негативно відреагувати на ліки. Без медичного контролю недіагностований медичний стан може погіршитися з часом. А далі спричинити більш серйозні симптоми або ускладнення.

Тому варто робити співвідношення ризиків для здоров’я. Ви зможете приймати препарат ізо мік або інший лише після звернення до лікаря. Не шкодуйте часу!

лікар

Ризики самолікування

Самолікування може бути небезпечним. Призвести до ряду ускладнень і погіршення здоров’я. Потенційні ризики самолікування включають:

  • неправильну самодіагностику;
  • прийом неправильних ліків;
  • неправильне дозування чи використання препарату.

Що може статися через самолікування? Наслідки самолікування антибіотиками:

  1. Зловживання речовинами. Самолікування підвищує ризик прийому неправильної дози.
  2. Залежність від речовини. Ваше тіло може стати залежним і потребуватиме цієї речовини.
  3. Маскування захворювання. Основний медичний стан може погіршитися. І стати небезпечним з часом.
  4. Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Збільшуєте ризик негативної взаємодії ліків.
  5. Медичні ускладнення. Неправильне або надмірне використання ліків може призвести до ускладнень.

Як уникнути помилок при самолікуванні? Хочете звести до мінімуму потенційні ризики? Тоді завжди звертайтеся до лікаря. Так ви отримаєте правильне лікування. А також, відповідне дозування препарату.

Українська компанія Мікрохім має у своєму каталозі великий вибір якісних та ефективних препаратів. Вони розділені за спрямуванням. Ви можете переглянути на сайті інструкцію та де можливо придбати препарати цієї компанії. Не займайтеся самолікуванням. І обов’язково консультуйтеся з лікарем!

Читайте також