Головна Релакс Ринок онлайн-репетиторських послуг в Україні: яка ситуація на ньому склалася

Ринок онлайн-репетиторських послуг в Україні: яка ситуація на ньому склалася

mamabook
97 Переглядів
иностранный язык

иностранный язык

Ринок репетиторських послуг в Україні росте з кожним роком. Особливо активно набирає популярність формат викладання онлайн через обмеження, обумовлені пандемією. Статистика Google Trends показує, що попит на послуги репетитора в інтернеті щорічно збільшується на 15%. Насамперед така тенденція пов’язана з низькою якістю підготовки учнів по шкільній програмі. Тому багато батьків звертаються за допомогою та наймають репетиторів для додаткових занять. В середньому сім’я витрачає на послуги педагога від 300 $ щомісяця. Якщо порахувати сумарно, то всього за минулий рік українці витратили приблизно 600 млн. доларів на репетиторів. Таким чином, спеціалісти з педагогічною освітою мають змогу забезпечити собі стабільний високий дохід, надаючи послуги викладання індивідуальних занять.

Топ-предметів, із яких найбільш часто наймають репетиторів

Всі дисципліни зі шкільної програми потрібні для розвитку дитини, безумовно. Але серед них можна виділити кілька найбільш важливих – це предмети, що входять в програму ЗНО та оцінки з яких впливають на вступ до вузу. Саме підготовка по цим дисциплінам турбує батьків та учнів, і вони шукають спеціалістів для додаткових занять. 

Якщо прослідкувати динаміку популярності послуг онлайн-репетиторів, то найбільш часто звертаються до педагогів з таких предметів:

  • англійська мова – до 28%;
  • математика – 26%;
  • німецька та французька мова – 11%;
  • українська мова – 8%;
  • біологія та хімія – 8%;
  • географія, фізика, історія – 7%;
  • інші – до 6%.

Відзначимо, що такий великий попит на послуги онлайн репетиторів виникає не лише серед батьків абітурієнтів. Багато родин приймають рішення про необхідність додаткових занять за основних предметів навіть для учнів молодшої чи середньої школи. Причина криється в недосконалості шкільної програми та великій кількості учнів в класах, через що вчителі фізично не встигають приділити кожній дитині достатньо часу та уваги.

робота

Тенденція звертатися саме до онлайн-репетиторів викликана зручністю цього формату співпраці та безпекою. В інтернеті можна знайти педагога з потрібним рівнем компетенції, навіть якщо такого немає в рідному місті. До того ж дистанційна співпраця знижує ризик зараження, що особливо актуально в часи пандемії.

Відмітимо, що попит на онлайн-репетиторів зростає не тільки в Україні. В багатьох інших країнах світу батьки наймають педагогів для дистанційних занять з тих же причин, які ми перечислили вище.

Перспективи для українських репетиторів

Зростаючий попит на послуги індивідуальних педагогів в інтернеті позитивно впливає на розвиток цієї сфери. Викладачі можуть не тільки забезпечувати собі додатковий прибуток, а й мають змогу працювати по спеціальності навіть, якщо на поточний час не вдалося влаштуватися в освітній заклад. До того ж, популярність роботи в онлайні відкриває змогу працювати з учнями з різних регіонів країни, тобто можна не переживати через низький попит в рідному населеному пункті. До того ж дистанційне викладання відкриває більше зручних перспектив для заробітку. В офлайні 

Проте є один нюанс. Він пов’язаний з доходом. Через зміни курсу валют в Україні ціни на послуги репетиторів знизились в середньому на 5$ за годину занять (в середньому з 10-15 до 10-5 $). Це прикро, особливо, якщо прийняти до уваги, що на Заході кваліфіковані педагоги заробляють більше. Проте, репетитори в змозі вплинути на ситуацію. Вони можуть підвищувати ціну на заняття чи брати більшу кількість учнів, щоб вийти на достойний рівень доходу.

Читайте також