Головна Дошкільнята Розвиваючі ігри для дошкільнят

Розвиваючі ігри для дошкільнят

mamabook
1153 Переглядів
цифри

бизибордСередній дошкільний вік – важливий період становлення особистості. В цей час дитина складає своє уявлення про навколишнє середовище, в нього починає формуватися певне відношення до людей та до праці, набуває навичок гарної поведінки, формується характер. Основний вид діяльності дитини дошкільного віку – гра. В процесі гри дитина розвиває духовні та фізичні сили, свої здібності, пам’ять, увагу, особисті якості, уяву. Крім того, гра – це своєрідний, властивий дошкільному віку спосіб засвоєння суспільного досвіду. Під час гри формується особистість дитини, відбуваються значні зміни у його психіці, що готує його до нової, більш високої, стадії розвитку. Цим пояснюються великі виховні можливості гри, яку психологи вважають основною діяльністю дитини дошкільного віку.

Ця стаття допоможе ознайомитись з різноманіттям розвиваючих ігор для дітей, які можуть виконувати разом з дітьми й батьки. Таке проведення дозвілля дуже корисне для розвитку дитини. Також існують більш складні спеціальні ігри, які варто проводити разом з психологом на особливих заняттях.

Ігри для розвитку пам’яті

гра

  • «Фотоапарат». Продовж п’яти секунд показувати дитині картку з малюнком, потім прибрати її та запропонувати дитині згадати що на ній було намальовано. Якщо дитини не може відповісти, треба допомогти їй коштом прямих питань: якого кольору був малюнок, скільки було предметів та інше.
  • «Сорока». Розкласти перед дитиною на столі декілька предметів (5 – 6 штук), дати дитині час на те щоб він їй запам’ятав, потім попросити його відвернутися та замінити один – два предмети або забрати. Коли дитина повернеться їй треба відповісти які предмети сорока стягнула, а які підмінила.
  • «Повтори орнамент».Дорослий дає дитині половину ігрового матеріалу в кількості 12 штук ( гудзики, бусинки, палички тощо), іншу половину бере собі. Потім з цих предметів дорослий викладає орнамент на свій розсуд та дає дитини подивитись на нього продовж 1-2 секунд. Дитина має викласти по пам’яті такий самий орнамент, потім слід помінятись ролями. Для ускладнення завдання орнамент можна складати не з одних і тих самих предметів, а додавати інші.
  • «Запам’ятав – намалював». На картон наклеїти шість різних малюнків у два ряди (три зверху три знизу), це мають бути прості предмети: яблуко, кулька, різні овочі тощо. Продовж однієї хвилини показувати дитині верхній рядок, вона має намалювати які предмети побачила та запам’ятала. Потім зробити те саме з нижнім рядком. Коли дитина замалює всі два ряди порівняти наскільки його малюнки збігаються з вашими.

Ігри для розвитку уваги

  • «Хлопни у долоні».Дорослий називає дитині різноманітні слова, вона має хлопнути у долоні коли чує слово щозначить, наприклад, овоч. На наступний раз запропонувати щоб дитина вставала кожен раз як чує слово що значить, наприклад, тварину. Для ускладнення завдання попросіть дитину щоб вона все це об’єднала, тобто хлопала у долоні коли чує назву овоча та вставала коли – тварини. Таку гру досить цікаво проводити з декількома дітьми.
  • «Викреслити всі літери «м»». Дати дитині текст та попросити викреслити у ньому всі літери «м». Фіксувати кількість помилок та час за який вона впоралась. Для ускладнення завдання запропонуйте дитині викреслити всі літери «м» та підкреслити всі літери «о».

Ігри для розвитку мислення

іграшка

  • «Так або ні». Дорослий загадує слово, дитина має його відгадати за допомогою навідних питань на які можна відповісти або «так» або «ні».
  • «Зовні або всередині». Називати дитині різні предмети, а вона має відповідати, що може знаходитись зовні, а що всередині. Наприклад: суп – каструля, чай – чашка, диван – дім, тощо. Потім слід помінятись ролями, нехай дитина сама придумає словосполучення.
  • «Третій зайвий». Дорослий називає три слова, наприклад: яблуко, диня, картопля. Дитина має прибрати зайве слово, у даному випадку це картопля, тому що яблуко і диня це фрукти, а картопля – овоч, та пояснити чому саме це слово він прибрав.
  • «Відгадай за описом». Гра яка схожа на загадку. Дорослий описує слово, наприклад: маленька комаха у чорно – жовту смужку, дитина має відгадати, що це бджола або оса.

Ігри для розвитку мови та грамотності

ігри

  • «Який він». Попросити дитину щоб вона принесла всі круглі предмети які є в кімнаті, наприклад: тарілку, м’яч, подушку та інше. Потім нехай вона розкаже чому принесла саме ці предмети та чим вони схожі.
  • «Прийменник». Взяти одноразову тарілку та поділити її на чотири – шість секторів, на кожному написати різні прийменники: «на», «перед», «під», «до», «з» та інші. Дати дитині кубик, щоб вона кидала на тарілку, коли кубик попаде на сектор з прийменником, дитина має скласти з ним речення. Для початку речення може бути просте.
  • «Книжковий детектив». Дорослий каже літеру та дає дитині завдання знайти в книзі малюнки які починаються на цю літеру. Краще в цю гру грати декількома дітьми, це буде у вигляді змагання, хто більше знайде малюнків той і переміг.

Ігри для математичного розвитку

цифри

  • «Відгадай число». Запитати в дитини яке число більш як сім але менш як дев’ять, загадувати будь-які числа до десяти. Якщо дитина називає не вірне число казати йому більше чи менше. Потім помінятись нехай вона спробує сама загадувати числа.
  • «Знайди фігуру». Дорослий викладає на столі різноманітні геометричні фігури 10-12 штук: червоний квадрат, жовтий круг, синій трикутник, називає фігуру, а дитина має її взяти й показати.
  • «Молоточок». Дорослий стукає молоточком декілька разів, а дитина має підняти картку з потрібною цифрою.

Для гарного виховання улюбленої маленької людини потрібно її всебічно розвивати, розвиваючі ігри відмінний для цього спосіб. Займайтесь своєю дитиною та вона буде вам вдячна у майбутньому.

Читайте також