Головна Школярі Як ефективно розвивати творче мислення дитини

Як ефективно розвивати творче мислення дитини

mamabook
760 Переглядів

Все, що дитина вчить в школі, всі ті знання, які вона збирає на протязі багатьох років, – це тільки база, так би мовити, скелет її інтелекту. У чистому вигляді знання – це просто багаж. Мислення, кмітливість, гнучкість розуму – ось що робить цей багаж живим і корисним. Розвиток творчих здібностей дітей має на меті навчити дітей думати креативно, винаходити нестандартні рішення для стандартних завдань.

Зміст:

  1. Стадії формування творчого мислення дітей.
  2. Як розвивати творчі здібності дітей?
  3. Курси розвитку творчого мислення дітей в Україні.

Стадії формування творчого мислення дітей

Творчі люди – кістяк нашого суспільства. Всі глобальні зміни в соціумі, цікаві заходи, унікальні проекти – все це втілення ідей творчої людини. Природно, креативність мислення – не спадкова якість, а результат правильного інтелектуального розвитку з самого раннього віку.

Розвиток творчого мислення дітей носить послідовний характер так само, як поступово розвивається розум, змінюються розумові процеси. Є три стадії розвитку творчих здібностей:

  1. Творчість, що реалізовується через образи і дії.
  2. Творчий погляд на світ за допомогою образного сприйняття.
  3. Креативне мислення з включенням логіки.

Наочно-дієве сприйняття характерне для старших дошкільнят. Саме в дії і будуть розвиватися, проявлятися у малюка задатки до творчості, його перші фантазії: в іграх з різними предметами, коли дитина наділяє свої іграшки незвичайними якостями.

У старших дошкільнят вже більше наочного досвіду. У пам’яті накопичилося достатньо образів, щоб почати їх порівнювати між собою і знаходити в різних предметах схожі риси. В результаті дитина «бачить» в стільці космічний корабель, в листочку з дерева – грошову купюру. Образне мислення продовжує розвиватися і в молодшому дошкільному віці, а разом з ним – і творча фантазія.

Словесно-логічний тип мислення, який розвивається у малюків в початковій школі, надає творчому інтелекту нові риси: фантазії стають більш реальними, підкріплюються знанням причинно-наслідкових зв’язків. У цьому віці діти вчаться аналізувати, зважувати, прогнозувати результати. Ці нові якості допомагають в ефективній реалізації творчих ідей.

Як розвивати творчі здібності дітей?

Творчий інтелект дуже важливий в загальному розвитку дитини. Творчість розширює кругозір малюка і його можливості для самореалізації, наділяє особливим даром – бачити в звичайних речах більше, ніж їх оболонку і безпосереднє призначення. Така якість корисна в навчанні, і не тільки в творчих і гуманітарних дисциплінах. З ним дитина зможе виконувати крім шаблонних завдань навіть найважчі завдання з математики, де потрібно добре подумати.

Чи можна навчити дитину мислити оригінально? Так, для цього в період активного розвитку психічних функцій мозку (5-11 років) потрібно:

  • розвивати уяву, образне сприйняття;
  • тренувати мислення;
  • формувати звичку думати.

Відмінні методи розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку і школярів:

  • стимулюйте інтерес дитини до всього нового;
  • не перевантажуйте розвивальний простір малюка великою кількістю іграшок, залиште дитині можливість фантазувати в процесі гри;
  • спонукайте до самостійного вирішення завдань, створюйте ситуації, давайте незвичайні завдання, де дитині потрібно проявити кмітливість;
  • читайте цікаву літературу, казки;
  • творіть разом з малюком, вигадуйте і винаходьте, тому що особистий позитивний приклад – кращий засіб, щоб зацікавити і мотивувати дітей на творчість.

Курси розвитку творчого мислення дітей в Україні

школа

До ваших зусиль в творчому розвитку школяра або дошкільника можна підключити ще і допомогу педагога. Для дітей сьогодні є дуже багато цікавих гуртків, які розвивають креативне мислення, задатки до творчості і творчий інтелект. Вам залишається тільки вибрати найцікавіші і ефективні заняття.

Можливо, це буде школа прикладної творчості. Творча діяльність дітей відмінно розвиває уяву, моторику пальців. Курси моделювання також активують мислення образами, тренують пальці дитини, а ще розвивають просторове мислення.

Крім прикладної творчості, креативні таланти дітей розвивають за допомогою спеціальних розумових вправ, які стимулюють розумові процеси, мислення образами, швидкість і гнучкість розуму. Такий метод використовує в Тернополі Школа ментальної арифметики Соробан®. Мета навчання в школі – навчити дитину рахувати, щоб гармонійно розвивати її розумові здібності (раціональні і творчі).

Вивчення ментальної арифметики (обчислення на уявних рахівницях) тренує:

  • відмінну зорову пам’ять;
  • просторове, образне мислення, уяву;
  • здатність бачити логічні закономірності і використовувати їх у розв’язанні задач;
  • увагу, вміння помічати деталі;
  • вміння думати, кмітливість (швидкий пошук правильних відповідей).

Творчий розвиток дітей – це не окремий напрямок у вихованні, а його невід’ємна частина, тому і розвивати задатки до творчості потрібно в поєднанні з розвитком раціонального розуму, як це робить Школа Соробан®

Читайте також