Головна Малюки Розвиток дитини в 1 місяць

Розвиток дитини в 1 місяць

mamabook
236 Переглядів

«Бифидумбактерин» для новорожденныхВ цій статті представлені основні показники фізичного та розумового розвитку новонародженої дитини у віці 1 місяць.

Зріст та вага дитина в 1 місяць
За перший місяць життя малюк додає в середньому близько 600 г вагу та 3-4 см росту. Тож середнім зростом 1-місячного малюка вважається 54-55 см.

Що вміє малюк в 1 місяць
Ось і пройшов перший місяць життя вашого малюка – такий нервовий, напружений, хвилюючий для мами і тата. Варто відразу зазначити, що початок другого місяця малюк зустрічає з посмішкою, бо саме наприкінці першого місяця життя він навчився реагувати посмішкою на ваш голос, на вашу усмішку.

На цей момент дитина вже вміє недовго тримати голову у вертикальному положенні (10-20 секунд). Особливо активно малюк намагається підняти голову, якщо його покласти на живіт. Також він вже вміє фокусувати свій погляд на вашому обличчя або яскравій іграшці, повертати погляд в бік джерела звуку.

Скільки їсть дитина у віці 1 місяць
Малюк дуже активно росте, він повинен набирати вагу. Наприкінці першого місяця життя його добова норма молока складає 750-800 г (вважається, що дитинці такого віку за одне вигодовування потрібно давати 120-150 г грудного молока).

номерные знакиНа фото: номерні знаки на дитячі коляски (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Скільки часу спить 1-місячна дитина
Організм малюка ще ослаблений, тому сон у великій кількості йому крайнє необхідний. В середньому така дитинка спить 17-19 годину/добу. Нічний сон малюка повинен складати 8,5 годин. Решту часу потрібно рівномірно поділити на 3-4 рази денного сну.

Особливості здоров’я дитини у віці 1 місяць
Якщо ваш малюк народився восени, взимку чи ранньої весною, то вже на початку другого місяця життя педіатри традиційно призначають препарати, які містять вітамін D – з ме-тою профілактики дитячого рахіту. І назва препарату/виробник, і доза підбираються в індивідуальному порядку. Тому батьки не повинні самі призначати подібні ліки – педіатр повинен врахувати особливості вашого режиму, кількість і тип вигодовування, тривалість і частоту прогулянок. Так, штучні суміші часто вже містять у своєму складі певну кількість вітаміну Д. А якщо у малюка повільно затягується тім’ячко, то прийом таких пре-паратів можуть призначити раніше.

Особливості розвитку дитину в 1 місяць
Головне для дитинки такого віку – комунікація з рідними. Дитинка впізнає вас і ваш голос, реагує на лагідні слова, дотики. Корисними для малюка будуть ванни та щоденний масаж. А от переходити до будь-яких активних проявів і дитячої фізкультури ще дуже і дуже рано. Тіло 1-місячного малюка слабеньке, його не можна брати за руки. Ви завжди повинні піднімати малюка, надійно притримуючи голівку. Найправильніше положення – коли дитинка лежить повністю на вашій лівій руці. Таким чином, ви чітко фіксуєте і підтримуєте її голівку, шию і спинку. А правою рукою утримуйте ніжки малюка. Для одномісячного малюка дуже важливими є розмови, тихий спів, ніжне погладжування.

детская вышиванка бодиНа фото: дитяча боді-вишиванка (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

mamabook.com.ua

Читайте також