Домашня косметика сьогодні стає все більш актуальною. Адже виробники часто зловживають хімією, тому знайти вдалий засіб для догляду за волоссям нелегкою Але його можна зробити вдома.
Часто причиною скарг на поганий стан волосся є неякісні шампуні. Їх звинувачують у ламкості, випадінні, тьмяності локонів, а силікони, які містять багато сучасних шампунів, створюють на шкірі голови такий-собі парниковий ефект, не дозволяючи порам дихати, волосяні цибулини погано насичуються киснем, стан волосся погіршується… Сьогодні багато жінок переходять на натуральні, так звані «домашні» засоби догляду за волоссям і тілом, популярними стали не лише натуральні маски та креми, а й шампуні без «хімії».
Ви можете приготувати шампунь власноруч, обираючи інгредієнти, які підходять для того чи іншого типу волосся, долаючи наявні проблеми та даруючи локонам інтенсивний догляд. Багато жінок, які перейшли на «домашні» шампуні залишились задоволеними і більше не повертаються до шампунів у баночках. Спробуйте і ви!
Кисломолочний шампунь
Візьміть кисле молоко і трохи розведіть його теплою водою, намастіть на волосся. Залиште суміш на волоссі на пів години, накривши голову махровим рушником. Після цього змийте кисломолочний шампунь та ополосніть волосся сумішшю 1 ст. л. лимонного соку та 2 л теплої води.
Трав’яний шампунь
Змішайте в рівних кількостях сухі квіти календули, корінь лопуха, шишки хмелю, залийте 50 г цієї суміші склянкою світлого пива та настоюйте годину. Після цього нагрійте суміш та використовуйте її в якості шампуню.
Жовтковий шампунь
2-3 жовтки збовтайте та додайте 4 краплі ефірної олії м’яти. Нанесіть на волосся та потримайте протягом 5-10 хвилин. Змийте теплою водою.
Гірчичний шампунь
1 ст. л. гірчичного порошку розведіть 1 ст. л. теплої води, додайте 3-4 краплі ефірної олії апельсина. Суміш нанесіть на волосся, втираючи в шкіру голови протягом кількох хвилин, змийте теплою водою (може виникнути легке печіння). Сполосніть локони содовим розчином: 3 ст. л. харчової соди на 3 л теплої води. Такий шампунь ідеально підходить до волосся, схильного до жирності, яке швидко забруднюється.
Житній шампунь
Шматок черствого житнього хліба розмочіть у гарячій воді та настоюйте протягом 20 хвилин. Протріть отриману кашку через густе сито і нанесіть на волосся, злегка втираючи в корені. Залиште на 10 хвилин. Змийте теплою водою.
P. S. Зверніть увагу, не слід мити волосся гарячою водою, оптимальна температура – 36-37°С. Після миття корисно сполоснути волосся прохолодною водою.
На фото: стильні аксесуари від українських виробників (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)