Головна Здоров'я Пупкова грижа: операція з видалення пупкової грижі лапароскопічним методом

Пупкова грижа: операція з видалення пупкової грижі лапароскопічним методом

mamabook
151 Переглядів
диарея

диарея

Як проходить операція

Пупкова грижа – патологія, яка пов’язана з випинанням черевної стінки в області пупка. Вона може розвинутись внаслідок перевантаження та інших несприятливих факторів. Утворюється грижовий мішок, який стає вмістилищем для сальників, петель тонкого кишківника, ділянок товстої кишки та інших структур шлунково-кишкового тракту.

Розвиток пупкової грижі неможливо зупинити консервативними методами. Прийом медикаментозних засобів не дасть жодного результату, тому призначається операція. Лапароскопічна методика дозволяє дістатись до утворення через невеликі проколи на животі.

Коли призначають оперативне втручання

Лапароскопія пупкової грижі проводиться при діагностуванні цієї патології. Потрібно якомога швидше виконати операцію, адже з часом грижа збільшується у розмірі і лікування ускладнюється. Герніопластика грижі пупка може бути проведена при наявності утворень будь-якого розміру.

Поява болю в області живота, защемлення грижі, почуття здавлення у місці виходу кили є симптомами, при яких потрібно негайно звернутись до лікаря. При ігноруванні проблеми з часом внутрішні органи деформуються, що призводить до серйозних ускладнень для здоров’я.

хирург

Як діагностують та лікують пупкову грижу

Перед проведенням оперативного втручання призначають низку обстежень: клінічні аналізи сечі та крові, УЗД, коагулограму, КТ, МРТ. Це дозволить дослідити вміст грижі та рівень зміщення органів з природних положень. Операція (герніопластика) проходить під місцевим наркозом за наступними етапами:

  1.  виконання трьох проколів на череві для введення хірургічних інструментів (троакарів);
  2. оглядання операційного поля та знаходження грижових воріт;
  3. розтинання очеревини грижового мішка;
  4. зміцнення області пупка сітчастим ендопротезом;
  5. зашиття розрізу на очеревині та контроль операційного поля на відсутність кровотечі.

Після проведення цих процедур троакари виймають, а місця проколів зашивають (або накладають на них лейкопластир). Після оперативного втручання пацієнт перебуває у стаціонарі до трьох днів, після чого може бути виписаний для реабілітації в домашніх умовах.

Загальний реабілітаційний період триває до одного місяця. У цей час потрібно відмовитись від фізичних навантажень, плавання у басейнах та відкритих водоймах, відвідування парних, інтимної близькості. Також важливо дотримуватись призначеної лікарем дієти. Після контрольного огляду обмеження можуть бути зняті і людина повернеться до повноцінного життя. Операція дозволяє позбутись від пупкової грижі назавжди.

Джерело: сайт bilyak.com.ua.

Читайте також