Головна Здоров'я Правильний догляд – запорука гарних зубів малюка

Правильний догляд – запорука гарних зубів малюка

mamabook
225 Переглядів
Зуби

Зуби

Здорові та красиві зуби дитини – чи не одна з найбільших мрій багатьох молодих мам, які з дитячих років намагаються прищепити своєму чаду корисні звички. Та попри це, щороку дитяча стоматологія приймає у себе дедалі більше відвідувачів із різними порушеннями росту зубів. “З чим це пов’язано?” – запитаєте ви. Насамперед, винна надмірна турбота родичів, а зокрема – бабусь.

Ще з раннього віку починається війна двох фронтів: коли одна бабуся наполегливо кричить, що дитині не можна давати гризти ціле яблуко, бо придушиться, а інша – нехай звикає до твердої їжі та розробляє щелепи. Або в той час, як одна навчатиме всю їжу перемелювати блендером, інша – наполягатиме на традиційній товкучці. Що вже там говорити про вічну боротьбу за соску та пляшку!

Що рекомендує лікар?

Дитячий лікар-стоматолог радить батькам не уникати твердих продуктів і давати дитині і бублики, і яблука, і моркву гризти цілком, а не шматками. За останніми підрахунками, більше 90% дітей на сьогоднішній день мають яскраво виражену патологію прикусу. І найпоширеніше захворювання – надмірне скупчення зубів, що виникає внаслідок недостатнього росту щелеп.

Стежити за поставою дитини. Як би це дивно не звучало, але саме постава найбільше впливає на правильність прикусу, адже хребет пов’язаний із зубощелепною системою. Якщо дитина починає сутулитися, то верхня щелепа буде значно більшою. Потрібно стежити і за навантаженням на плечі. Воно має бути рівномірним.

Не треба лінуватися чистити зуби дитині з наймолодших років. Якщо вчасно проводити догляд за емаллю зубів (просто намотувати бинт на палець і протирати зубки), можна уникнути лікування карієсу у дітей.

Коли чада підростають, їм необхідно прищепити звичку чистити зуби після сніданку та перед сном.

зуб

Також, годувати грудьми або давати смоктати соску можна лише до півтора року. Потрібно стежити щоб дитина не спала з відкритим ротом, не давати малюкові тягнути до рота непридатні для того предмети.

Гризти нігті – також звичка, якої треба позбутися.

Щоб не запускати ситуацію до того стану, коли без серйозного лікування більше не обійтися, слід хоча б раз на рік проходити профілактичне обстеження. Таким чином, виникненню патології можна буде уникнути за допомогою зубного масажу та міофункціональних гімнастик, за допомогою яких можна задати правильний ріст зубів.

В стоматологічному відділенні Медичного центру «МЕДГАРАНТ» в Черкасах працює дитячий стоматолог та ортодонт, які допоможуть батькам розібратися з вірними рекомендаціями щодо здоров’я зубів малюків. І зроблять все щоб лікування зубів дитини пройшло без болю та плачу.

Читайте також