Психологи сходяться на думці, що чим раніше у дитини з’явиться власна кімната, тим краще. Своя кімната – це предмет мрій не тільки дітей, а й більшості дорослих! Дитяча є однією з найбільш багатофункціональних кімнат в квартирі – тут розташовані спальня, робоча та ігрова зона. Освітлення в дитячій кімнаті безпосередньо впливає на настрій і здоров’я дитини. Для правильної організації світлових сценаріїв в дитячій недостатньо тільки повісити центральний, нехай і забавний, мультяшний світильник. Щоб забезпечити правильний фізичний і емоційний розвиток дитини, варто грамотно розмістити освітлювальні прилади в кожній зоні, враховуючи всі нюанси.
Про кількість світла в дитячій кімнаті
Загальна кількість освітлювальних приладів вибирається індивідуально, залежно від габаритів приміщення і якості природного освітлення. Джерела світла розташовуються таким чином, щоб три основні зони: робоча, ігрова та зона відпочинку були добре освітлені.
- Якщо в кімнаті живуть дві і більше дитини, освітлення різних зон (спальної, робочої і т.д.) повинно бути розмежовано, щоб діти не заважали один одному спати і робити уроки.
- Краще віддати перевагу світильникам, які не поб’ються.
- У кімнатах маленьких дітей джерела світла розміщуються в недоступних місцях.
Основне освітлення
Як джерело верхнього світла можуть бути використані стельові люстри, споти, а також точкові світильники. Люстру для дитячої радять вибирати з плафоном з матового скла що не б’ється, що дає м’яке і рівномірне світло. Навіть якщо батькам до душі кришталеві і ажурні світильники, від них краще відмовитися – вихідні від таких люстр яскраві відблиски будуть створювати зайве навантаження на зір дитини.
Робоча зона
Іноді для освітлення робочого столу використовуються настільні лампи і торшери, але ці типи світильників недоречні в кімнаті дошкільника – дитина може їх випадково упустити. Для найменших учнів будуть безпечні настінні світильники з кріпленням на гнучких кронштейнах.
Зона відпочинку, нічники в дитячій
До нічного світильника в дитячій пред’являються особливі вимоги. Він повинен бути не дуже потужним (інакше порушить сон дитини) і не дуже слабким (щоб в кутах кімнати не з’являлися лякають темні тіні), а також максимально безпечним. У кімнатах дітей старшого віку можна використовувати звичайні бра або приліжкові світильники, але для малюка наявність дроти небезпечно, тому краще вмонтувати провід в стіну. Якщо дитина боїться темряви, варто придбати вимикач каганця з диммером.
Яке світло правильніше для дитини: тепле або холодне?
Кольоровість ламп в світильниках – важлива характеристика. Самий рекомендований колір світіння ламп в основному центральному світильнику – це нейтрально-білий (температурний індекс 4000 Кельвінів), щось середнє між теплим сонячним і холодним світлом блакитного неба. Цей колір світіння відмінно підійде також і для освітлення робочого місця дитини, так як він стимулює мозкову діяльність і володіє бадьорить ефектом. Лампи теплого світіння – температурний індекс 2700 Кельвінів, будуть незамінні, наприклад, для приліжкових бра.
Якщо Вам необхідна дитяча люстра або світильник на замовлення, тоді майстри оперативно виконають необхідну модель. Оформити покупку можна в онлайн режимі на https://svetolux.com.ua/lyustry-detskie.html