Головна Школярі Цікаво знати: який птах літає хвостом уперед

Цікаво знати: який птах літає хвостом уперед

mamabook
4762 Переглядів
колібрі

колібріСвіт живої природи не перестає дивувати. І сьогодні наш сайт Mamabook розповість про птахів, які мають унікальну здатність: літати хвостом вперед.

Цікаві колібрі

Напевно, всі чули про дивовижних маленьких пташок колібрі. На планеті вони зустрічаються лише на американських континентах. Це, як відомо, найменший птах у світі. Проте у маленького птаха є й інші здібності та рекорди.

колібрі

Завмерти у повітрі

Одне з головних унікальних умінь колібрі – здатність зависати в повітрі та тривалий період триматися на одному місці. Завдяки цьому птахові легко збирати нектар з квіток. Адже інші пташки можуть сісти на гілку та дістати їжу – насінини, личинок. А в крихітних колібрі лапки дуже маленькі – настільки, що птах не здатен сидіти чи стояти на них довго.

колібрі

Зависнувши в повітрі, крила птаха описують вісімку. Цікаво, що махати крилами колібрі вміє з неймовірною швидкістю. Це 70-80 помахів за 1 секунду. І це не межа! Бо під час залицянь самці колібрі рухаються значно швидше та роблять 200 помахів щосекунди.

Ці птахи також уміють різко набирати швидкість і так само різко зупинитися на місці. Зазвичай вони літають зі швидкістю 50 км/год.

колібрі

Повітряні викрутаси

Здавалося б, ці птахи вже й так усі здивували. Проте колібрі можуть показати ще декілька трюків. Вони літають назад-уперед, вбік. Це рідкісний випадок, коли птах може летіти хвостом уперед. І стиль літання більше нагадує комах, ніж птахів.

колібрі

У колібрі неймовірно сильні крила. Якщо порівняти рухливість колібрі з людиною, то птах у 50 разів енергійніший, ніж ми. Якби птах був нашого розміру, то щоденно витрачав би 160 000 калорій!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаво знати: чому в берези чорні смужки на корі

Читайте також