Неможливо уявити сучасне житло чи офіс без головної ознаки комфорту – кондиціонера. Це вже давно вважається базовою побутовою технікою для дому та офісу. Створюючи сприятливий клімат у приміщенні, кондиціонери піддаються активній експлуатації. Адже використовувати сучасні моделі можна не лише в літній період. Окрім боротьби зі спекою, кондиціонер здатен забезпечити і стабільний режим нагріву. Користуватися такою технікою не можна лише в сильні морози, але в цілому кондиціонер у нашій кліматичній зоні здатен працювати без збоїв 9 місяців на рік.
Така активна експлуатація техніки нерідко призводить до непередбачуваних поламок. Тут http://remont-servis.kiev.ua/kondicionerov ви можете замовити послуги з діагностики та ремонту кондиціонерів. Яких базових правил експлуатації техніки слід дотримуватися, аби вона справно працювала не один рік?
Частота чистки
Чистка кондиціонера повинна збігатися із початком кожного нового сезону експлуатації. Тобто навесні. Це важливо, оскільки за зиму в ламелях збирається пил, бруд, патогенні мікроорганізми. Аби вони не почали повторно циркулювати з потомок повітря, старт експлуатації потрібно розпочинати з очищеного стану техніки. За можливістю, замовляти послуги клінінгу також додатково в кінці сезону. Але це вже не є обов’зковою вимогою.
Мінімізуйте ризики
Не намагайтеся почистити кондиціонер самостійно. Це повинен зробити спеціаліст, розібравши частину корпусу. Також застосовуються професійні засоби для дезінфекції. Звичайна мильна вода чи лимонна кислота не можуть впоратися із забрудненням та активністю патогенів.
Які захворювання здатен викликати забруднений кондиціонер?
- алергічний риніт;
- кон’юнктивіт;
- загострення бронхіальної астми;
- часті ГРЗ;
- запальні процеси у верхніх дихальних шляхах (фарингіт, трахеїт, нежить, ангіна);
- погіршення стану шкіри при дерматологічних захворюваннях (себорея, дерматит, псоріаз, екзема).
Комплексна чистка
Помилково вважати, що чистка передбачає лише обдування та промивку. Це складний багатоетапний процес, який навіть у майстра займає декілька годин. Тож не варто чистити техніку самостійно. Це буде лише самообман, а забруднений кондиціонер залишатиметься джерелом прихованих проблем.
Що повинна включати професійна чистка:
- огляд усіх деталей (зовнішні та внутрішні);
- тестування дренажної системи кондиціонера;
- розбір зовнішнього блоку та його чищення;
- очищення ламелів техніки;
- перевірка фреону та його кількості;
- діагностика охолодження та нагріву;
- оброблення ефективними дезінфікуючими засобами.