Головна Релакс Поради, як правильно зберігати мед

Поради, як правильно зберігати мед

mamabook
443 Переглядів
мед

медПро цілющі властивості меду кожному відомо з дитинства. Але далеко не кожен знає, як правильно зберігати цей продукт. Адже умови зберігання – важливий момент. Порушення температурного режиму, неправильна вологість приміщення, невдало підібрана тара – усе це в рази знижує цінність меду, а також тривалість його зберігання.

Як правильно зберігати мед, аби він не втратив своєї цінності, пояснить наш сайт Mamabook 


Скільки часу зберігати мед
Як і в будь-якого продукту, у меду є свої терміни зберігання. Завдяки активній біологічній формулі та багатому складу вітамінів, амінокислот мед являється природним консервантом, тому йому не страшні грибок, бактерії. Воно просто не виживають у такому складі! Але знизити властивості меду можуть інші показники.

Зберігати мед значно простіше в приватному будинку, ніж на дачі. Якщо його закупорити в дерев’яні діжки разом із прополісом, то простоїть такий продукт 10-12 років. А от в умовах квартири або при відсутності діжок з натурального дерева оптимальним періодом зберігання вважається 2 роки.

Що знижує якість зберігання:

  • Підвищена волога.
  • Сонячне проміння.
  • Доступ повітря.
  • Перепади температури.

У якій тарі зберігати
Мед є продуктом, який дуже швидко поглинає вологу з повітря. У результаті консистенція продукту стає неоднорідною, а це провокує його бродіння. Набравшись води, він уже через декілька тижнів скисає. Такий мед не можна вживати у їжу. Тому тара повинна відповідати двом критеріям: дуже щільно закриватися, мати широкі стінки.

У чому не можна зберігати мед:

  • Пластикові пляшки та судочки.
  • Глиняний посуд.
  • Емалірований посуд.
  • Металічний посуд.

У чому ідеально зберігається мед:

  • Скляна тара.
  • Діжки з натурального дерева.

Найкраще взяти тару з непрозорого скла. Так ви надійно зможете захистити мед від світла, вологи та повітря.

Чому не підходять ємності з харчового пластику? Сьогодні дуже складно відслідкувати якість такого посуду. Зазвичай харчові пластикові контейнери будь-якого виду можна використовувати лише один раз. При обробленні миючими засобами пластик змінює свої властивості, тому цей матеріал вважається агресивним. Він може змінювати якість продукту – навіть насичувати його токсичними речовинами.

Коли вам вдалося знайти вдалу тару зі скла або натурального дерева – важливо попіклуватися про їхню ідеальну закупорку. Використовуйте закрутки або спеціальні зажими, гумові кільця під кришки. Також рекомендується ставити дерев’яні діжки під прес.

Порада! Аби уникнути контакту меду з повітрям, рекомендується перелити його в ємності невеликого об’єму. Інакше вам доведеться постійно відривати велику банку, брати частинку продукту, а рештки будуть потрохи псуватися

Захист від світла
Шкідливими для меду є не всі види світла. Штучне освітлення в будинку чи квартирі абсолютно безпечне. А от сонячні промені знижують корисні властивості цього продукту в геометричній прогресії. Річ у тому, що під впливом сонця розпадаються ферменти, продукт втрачає вітаміни. Зверніть увагу, при втраті лікувальних властивостей та зміні складу домашнього меду не змінюється його запах, колір та навіть смак. Тому неозброєним оком неможливо визначити, що продукт вже не такий цінний, як після збирання.

Як же правильно захистити продукт від сонця? Це непрозора тара, а також додатковий захист: зберігання в темних кухонних шафках, додаткове обгортання баночок темною тканиною. На дачі або заміському будинку можна легко зробити невисокі полички та зберігати баночки в картонних коробках.

Температура
Ще один важливий фактор, який потрібно враховувати. Дуже поширена помилка мешканців квартир – це зберігання в баночках на кухні або кухонній шафі, яка межує із плитою. Зсередини меблі нагріваються, особливо якщо знизу плити у вас знаходиться духовка.

Правила температурного режиму:

  • Мед втрачає свої корисні властивості при температурі нижче -5 С°.
  • Оптимальною температурою для зберігання вважається діапазон від +5 до +20 С°.
  • Вітаміни, ферменти та амінокислоти руйнуються при температурі від 39 С° та вище.

Один з головних показників порушення температурного режиму зберігання меду – це його швидка або нерівномірна кристалізація. Якщо ви помітили, що зсередини банки мед плотний, а зверху – рідкий, то, на жаль, він уже втратив більшу частину цінних елементів під дією високої температури. Тепер це лише смачний солодкий продукт.

Корисні поради на замітку

1. На ємність приклейте маркування: рік збору та дату розливу.

2. Якщо тара надійно закупорена, то можна зберігати в погребі на дачі, приватному будинку.

3. У квартирі баночки можна поставити в холодильник.

4. Якщо ви зберігаєте в дерев’яних діжечках, то використовуйте закупорку кришок за допомогою воску, парафіну.

5. Не можна змішувати різні сорти меду. Для кожного виду – своя окрема ємність.

6. Не потрібно розмішувати мед, виливаючи в ємності. Це може порушити його природну структуру.

7. Не ставте тару коло вібруючих предметів. Це продовжить термін зберігання продукту.

8. Перед заливанням у тару банки або інші ємності потрібно стерилізувати. Недостатньо їх просто помити.

Якщо ви будете дотримуватися цих простих рекомендацій, то мед буде залишатися для вас і корисним, і смачним продуктом не менше 2 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  5 рецептів для здоров’я з медом

Чашки для рідних з написами (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Чашки для рідних з написами (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)


Украинский сайт для родителей и детей Mamabook.com.ua.
Копирование материалов разрешено только с открытой ссылкой на наш портал!

Читайте також