Головна Світ мами Поради, як правильно вийти з посту

Поради, як правильно вийти з посту

mamabook
177 Переглядів
Пасха

пасхаЯк правильно закінчити піст – без шкоди для здоров’я? Корисні поради та рекомендації читайте в цій статті.

Закінчення Великого поста для багатьох з нас є прекрасною можливістю зібратися за святковим столом у колі сім’ї та «розговітися» смачними ласощами. Чи варто говорити, що після 7 тижнів жорсткого обмеження в їжі святково накритий стіл може таїти в собі небезпеку для здоров’я у вигляді переїдання і поганого самопочуття?

Дієтологи наголошують на наступному: чим довший пост, тим довшим повинен бути період виходу з нього. Це пов’язано тим, що організм перебудовує свою роботу. Якщо людина починає харчуватися нежирною їжею, виключає з раціону молочні та рибні продукти, шлунок перестає виробляти ферменти, необхідні для переробки таких продуктів, тому святкова доза жирної запеченої свинини вприкуску з яєчним достатком і великодньою випічкою можуть зіпсувати веселощі і піти далеко не на користь нашому організму.

І все ж, як можна відмовити собі в задоволенні поласувати смачними стравами і пасками? Як мовиться, все добре, що в міру – після посту організм потрібно поступово підготувати до звичної для нього їжі:

  • Молочні ріки: в останні дні посту або відразу після його закінчення в раціон слід потроху вводити молочні продукти – вони стимулюють роботу шлунка і налаштують його на сприйняття не пісної їжі;
  • Порції в пропорціях: краще їсти часто (5-7 разів на день), але зовсім потроху;
  • Пам’ятаємо про ліміт: в день бажано з’їдати не більше 200 г м’яса і 1-2 яйця, оскільки для шлунка це дуже важка їжа після тривало посту; чи варто говорити, що м’ясо повинно бути не дуже жирним;
  • Делікатесний пріоритет: тут все просто, для святкового столу приготуйте страви з риби, овочів і злаків (і трохи менше майонезу, друзі!) – Такі делікатеси не створюватимуть тяжкість у шлунку і позбавлять від неприємних відчуттів;
  • З перчинкою: всі страви за смаком можна щедро приправляти чорним перцем – це природний жовчогінний засіб, з яким їжа буде перетравлюватися легше;
  • Пріоритет – зелений колір: петрушку, кріп, салат, селеру, капусту (свіжу або квашену) додаємо в усі страви в будь-якій кількості.
  • Не варто сильно сподіватися на допомогу лікарських препаратів, активно рекламованих перед святами. Пара таблеток, можливо й покращать процес травлення, але вже точно не врятують від переїдання, якщо є багато і без розбору.
  • В алкогольних напоях потрібно дотримуватися міри, в перші дні після посту буде корисним червоне вино. Від солодких газованих напоїв бажано відмовитися, замінивши їх приготованими узваром або настоями шипшини, журавлини, м’ятним напоєм (мало того що корисно, а й дуже смачно!).

Головне, пам’ятати про те, що Великдень – не стільки свято шлунка, скільки свято душі!

вишиванка, футболка, товарНа фото: Якісні вишиванки для дітей різного віку (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також