Щоденні водні процедури – важливе правило для дитячої гігієни. Проте нерідко молоді батьки бояться купати малюка, не знаючи, як правильно це робити. Читайте наші поради та підказки.
Підготовка до купання
Дитину можна купати щодня, зазвичай, малюки більше полюбляють вечірні купання – це сприяє апетиту малюка та швидкому засинанню. До ванних процедур потрібно підготуватися заздалегідь – це стосується і кімнати, де ви будете купати малюка, і приміщення, де він буде після ванни, а також деяких необхідних засобів.
Для самого купання вам знадобляться термометр, глечик з водою (можна додати деякі трави) та дитячий засіб для купання. Для другого етапу підготуйте великий та м’який рушник, щоб загорнути малечу, дитячий лосьйон чи масло, присипка, засіб для обробки пупкової рани (це зеленка, перекис водню та піпетка), пелюшки та одяг для малюка.
Слід пам’ятати, що до повного загоєння пупкової ранки, дитину треба купати в кип’яченій воді зі слабким розчином марганцівки.
Перше купання дитини
Води у ванні має буди небагато – колю малюк буде лежати, щоб його голівка та плечі залишалися сухими. Температура води не вище 36 градусів. Занурювати крихітку у воду треба повільно та дуже обережно, постійно підтримуючи лівою рукою голівку та плечі та стежить, щоб вода не потрапила у вушка. Щоб не пересушити ніжну шкіру малюка, з милом та шампунем купати дитину досить 2-3 разі на тиждень. Не забувайте ретельно промивати пахові складки малюка.
За часом перші купання мають бути не більше 10-15 хвилин, а згодом цей час можна збільшувати. Також пам’ятайте, що купати малюка краще за годину до годування, чи через годину після.
Вмивання малюка
Щодня зранку дитину треба вмивати – це важлива частина гігієнічних процедур. Для цього використовуйте два ватні тампони, змочені у кип’яченій воді. Протирати оченята треба від зовнішнього краю ока до носа.
На фото: якісний дитячий одяг від українських виробників (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)