Головна Школярі Поради школярам: 9 підказок, як почати вчитися краще

Поради школярам: 9 підказок, як почати вчитися краще

mamabook
2404 Переглядів
зно 2020

зно 2020Навчання – достатньо нудний, монотонний процес. І більшість школярів уже на початку навчального року швидко втрачають позиції, отримують посередні бали та погано виконують домашнє завдання.

Наш сайт Mamabook дає 9 корисних порад тим школярам, які все-таки хочуть покращити свою успішність.

Порада 1. Висипайтеся

Сон – запорука сили, енергії. Для підлітків дуже важливі тривалість і якість сну. Ви повинні спати 7-8 годин. Якщо спите менше – мозок не встигає відпочити і в подальшому не сприймає весь об’єм отриманої інформації. Якщо спите довше – отримуєте безпричинну апатію, слабкість, неуважність, проблеми з пам’яттю, безпричинний і частий головний біль.

Порада 2. Індивідуальний підхід

Кожен із нас ефективно сприймає інформацію по-різному. Комусь легше на слух, тому багато чого можна записувати та прослуховувати, слухати аудіокниги зі шкільної програми або розмовник з іноземних мов. Комусь легше сприймати інформацію по нотатках, іншим учням – по схемах, малюнках, табличках. Знайдіть оптимальний для себе варіант та вчіться ефективніше, ніж раніше.

Порада 3. Відмовтеся від гаджетів

Або хоча б зведіть до мінімуму їхнє використання. Велика кількість отриманої інформації (соцмережі, ролики на Ютубі, онлайн-ігри) не засвоює мозок відразу. Навіть якщо ви вимкнули планшет або відклали телефон, ще 1-2 години ви будете «переварювати» усе побачене та почуте. Тому, якщо в цей момент ви вчили домашнє завдання, то засвоїти матеріал ви зможете максимум на 40%.

телефон

Порада 4. Пояснюйте іншим

Один з найефективніших способів запам’ятати інформацію – це розповісти про нові знання іншим. Наприклад, розповідайте батькам про прочитану книгу. Або пояснюйте матеріал однокласникам.

Порада 5. Займайтеся наперед

Чимало школярів роблять величезну помилку, коли вчать вірш або готуються до контрольної «на завтра». Візьміть за правило: виконуйте домашнє заздалегідь. Якщо вам у п’ятницю задали домашнє на вівторок, то виконувати його потрібно на вихідних, а не в понеділок! І в понеділок вам залишиться лише повторити, закріпити отримані знання.

Порада 6. Займайтеся по графіку

Створіть особисто для себе графік навчання. Наприклад, у перші годину-півтори після школи ви розумово відпочиваєте. Йдіть на спортивний гурток або просто обідайте, прогулюйтесь із собакою, спілкуйтесь з друзями. Потім працюйте чітко за складеним графіком. Наприклад, 1 година на математику, 20 хвилин перерви. Півтори години на літературу, 20 хвилин перерви. Завдяки такому графіку ви легко будете планувати свій день та приділяти більше уваги проблемним предметам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 причин, чому дитина не може вивчити вірша

Порада 7. Не допускайте пробілів

Не можна працювати за принципом «пронесло». Якщо у вас не запитали домашнє сьогодні, то вже завтра ця тема знайде вас у вигляді тесту чи контрольної роботи. Не запускайте навчання! Якщо є незрозумілі для вас теми – їх обов’язково потрібно розібрати. Інакше пробіли будуть збиратися, як сніговий ком, оскільки всі теми між собою пов’язані. І варто вам пропустити хоча б частину матеріалу, як у найближчому майбутньому ви не будете розуміти практично нічого. Ви відразу завалите предмет.

школа

Порада 8. Відпочивайте!

Навчання, як вже обговорювалися, дуже монотонний процес. Тому вам потрібно урізноманітнити своє шкільне життя відпочинком. Це може бути спілкування з друзями, заняття спортом, походи на пікніки, до кінотеатру тощо. Але відпочинок повинен бути дозованим!

Порада 9. Тренуйте мозок!

Наш мозок вимагає тренування. Так, як спортсмени щоденно тренують своє тіло, учням потрібно тренувати свій мозок. Намагайтеся отримати знання не лише в межах школи. Розширюйте свої зацікавлення, ерудицію, підвищуйте рівень інтелекту. Читайте різноманітну літературу, дивіться навчально-пізнавальні програми, збирайте пазли, розгадуйте головоломки та кросворди, не забувайте про настільні ігри й вікторини.

Успіхів у навчанні!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 ефективних вправ для активації дитячого мозку за 1 хвилину

нейробіка

Читайте також