Головна Дошкільнята Поради батькам: як правильно покарати дитину в 2 роки

Поради батькам: як правильно покарати дитину в 2 роки

mamabook
150 Переглядів
Наказание ребенка

Наказание ребенкаДитина у віці 2-3 років відзначається своєю впертістю та капризністю. Домовитись з таким малюком непросто, тому дуже часто доводиться карати дитину за прояви неслухняності. Як правильно це зробити, враховуючи особливості віку? Адже ваші настанови не повинні бути марними – важливо, аби малюк зрозумів суть покарання.

Намагайся впливати на дитину

Поки малюк не досяг 2-2,5 років, карати його майже безглуздо, тому що він може з усього цього зрозуміти тільки одне, що він поганий і батьки його не люблять. Малюк, звичайно ж, бачить результат своєї діяльності: зламану іграшку, розбиту чашку або витоптану клумбу, але він до кінця не усвідомлює, як саме це сталося і що це він сам і зробив. Тому навчи дитину керувати собою і оточуючими її речами через розумні, чіткі заборони і обмеження, без докладних пояснень, які він ще не здатен зрозуміти.

Починаючи приблизно з 2,5 років, дитина вже усвідомлює себе як окрему особистість і до неї приходить усвідомлення того, хто реальний виконавець вчинків. Вона також починає розуміти, що деякі її вчинки радують навколишніх і вважаються хорошими, а деякі вважаються поганими. Але незважаючи на те, що дитина цілком усвідомлює, що її вчинки можуть бути як хорошими, так і поганими, вміння керувати своєю поведінкою у дитини ще недостатньо сформувалося. Частенько в цей період у дітей з’являються уявні “шкідники”, які дозволяють дитині не відчувати за собою провину і сором, тому що всі непорядні вчинки робить хтось інший.

Постарайся зрозуміти, чому малюк так чинить. Розпитай докладніше про те, як сталося та чи інша подія, обговори ситуацію разом з малюком і допоможи йому її виправити. Якщо дитина не буде боятися твого гніву, осуду чи покарання, швидше за все, вона охоче поділиться з тобою своїми думками і тим, чому вона вчинила недобре.

У віці близько 3 років діти часто діють наперекір батькам, тому що їм потрібно відчути свою незалежність, визначити свої власні можливості і межі дозволеного. Якщо ти почнеш за це карати, то замість послуху отримаєш активний опір. Постарайся поставитися до вчинку малюка, як до прикрої неприємності, яка з часом зникне.

Головне – не вибір методу покарання дітей 2,5-3 років, важливіше правильно визначити, чого ти хочеш досягти. Якщо ти хочеш допомогти дитині зрозуміти свою провину, тоді утримайся від криків і ляпасів. Постарайся спокійно пояснити дитині, що саме тебе засмутило в її вчинку. Фізичне ж покарання, таке як шлепок по попі або відправка в кут, можуть дати тимчасовий ефект. Так що, кращий метод “покарання” дитини – твоє уважне ставлення і вміння слухати і чути малюка.

самокат, товариНа фото: Якісні дитячі іграшки від українських виробників (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також