Головна Здоров'я Пігментація зубів: причини та сучасні методи лікування

Пігментація зубів: причини та сучасні методи лікування

mamabook
131 Переглядів
стоматолог

стоматолог

Пігментація зубів (або ж дисколорит) – це зміна природного відтінку зубної емалі, що ніяк не пов’язано із розвитком карієсу. При дисколороті фіксують різні відтінки: зуби можуть бути коричневими, жовтими, рожевими. У випадку, коли зустрічається темна пігментація, емаль може мати навіть виражений чорний відтінок. Нерідко при такій патології пацієнти також скаржаться на підвищену чутливість. Тож дисколорит є комплексною проблемою і вимагає відповідного лікування – із різних точок зору. Важливо не лише повернути пацієнту естетичну посмішку білосніжних зубів, але й встановити причини такого відхилення. Приватна стоматологія у Львові – це ваш вибір провідних фахівців та сучасних методик. Лікування відбувається на високоточному обладнанні за ефективними протоколами.

Пігментація зубів – основні причини

Дисколорит емалевого шару – важкий та не до кінця вивчений діагноз. У сучасній стоматології прийнято вважати, що стійкі зміни кольору провокує відразу декілька причин – і внутрішні, і зовнішні фактори. Саме тому в кожному окремому випадку важко зрозуміти, що викликає пігментацію зубів та наліт. Адже це не лише шкідливі звички та незбалансоване харчування. Розглядати сукупність факторів слід індивідуально для кожного пацієнта.

  1. Природні фактори. Деякі люди можуть мати натуральний темний колір зубів або певну кількість природної пігментації, яка може змінювати колір зубів.
  2. Забруднення інгредієнтами їжі та напоїв. Регулярне вживання певних продуктів (кава, чай, червоне вино, карі, куркума, соуси на основі томатів) можуть призводити до накопичення плям і появи стійкої пігментації на поверхні зубів.
  3. Куріння. Нікотин та інші речовини, які містяться в тютюновому димі, можуть проникати в емаль зубів і спричиняти пожовтіння.
  4. Використання певних медикаментів. Деякі антибіотики (тетрацикліни), які приймаються в дитинстві, можуть впливати на розвиток зубів і призводити до зміни їхнього кольору.
  5. Старіння. Зуби можуть змінювати свій колір із віком. І це є фізіологічною нормою. Адже емаль стає тоншою, а під нею розташована більш темний дентин,у результаті чого зуби можуть виглядати темнішими або жовтішими.
  6. Травми та пошкодження. Удари, механічні пошкодження зубів можуть спричинити накопичення крові або інших речовин, що можуть змінювати колір зубів.

Важливо відзначити, що пігментація зубів може бути різною за ступенем і причиною. Консультація з дантистом або стоматологом може допомогти визначити причину пігментації і розробити ефективну стратегію лікування.

зуби

Що робити при пігментації зубів

Якщо у вас виникла проблема зі зміною кольору зубної емалі, то ваш підхід повинен бути комплексним. Певні рекомендації слід виконувати в домашніх умовах, а також звернутися за якісними стоматологічними послугами.  Що слід зробити?

  1. Регулярна гігієна порожнини рота. Правильне чищення зубів два рази на день та використання нитки для чищення міжзубних проміжків можуть допомогти видалити поверхневі забруднення та плями, що викликають пігментацію. Це захищає зуби від появи стійного нальоту та зубних каменів.
  2. Уникання продуктів, що викликають плями. Обмежте споживання продуктів, які можуть забруднювати емаль зубів. Якщо ви споживаєте таку їжу та напої, то вам слід ретельно полоскати рот звичайною водою після кожного прийому їжі.
  3. Відмова від куріння. Ця шкідлива звичка призводить до пожовтіння зубів і пігментації. Відмова від куріння може допомогти покращити колір зубів і загалом здоров’я порожнини рота.
  4. Професійне відбілювання зубів. Проконсультуйтеся зі своїм дантистом щодо можливості проведення якісного відбілювання зубів в умовах клініки. Цей процес може допомогти видалити зовнішні плями і покращити колір емалі. Зверніть увагу, що результати відбілювання можуть варіюватися в залежності від початкового кольору  та індивідуальних особливостей.

Дисклоро, який пов’язаний із внутрішніми факторами (захворювання органів, гормональні зміни) потребують консультації в лікарів інших профілів: терапевт чи ендокринолог.

Читайте також