Головна Релакс Перехід на літній час-2021: коли переводити годинники в березні

Перехід на літній час-2021: коли переводити годинники в березні

mamabook
565 Переглядів
годинник

годинникЩороку наприкінці березня українці переводять годинникові стрілки, аби перейти на літній чай. Незважаючи на численні суперечки щодо сезонних змін часу, цьогоріч традиція залишається знову незмінною.

Коли переходять на літній час в Україні

Ця норма законодавчо затверджена. Згідно постанови Кабміна від 13 травня 1996 року, остання неділя березня визначена як дата переходу на літній час.

Отже, у 2021 році перевести стрілки на 1 годину вперед слід у ніч з суботи на неділю – з 27 на 28 березня.

Визначено також фіксований час, коли відбувається перехід. Це 3:00 ночі. Отже, в останню березневу неділю українцям доведеться поспати на годину менше, ніж зазвичай.

стрес

Навіщо двічі на рік переводять годинники

Сезонний перехід на літній чи зимовий час виконується з метою продовження світлового дня. Це можливість суттєво заощаджувати на електроенергії, що особливо відчутно на промислових об’єктах.

Перехід на зимовий і літній час є причиною численних суперечок. Багато країн уже відмовилися від сезонних змін у часі. Восени 2020 року у Верховній Раді також ініціювали законопроект про скасування переведення годинників. У лютому 2021 року профільний комітет запропонував парламенту підтримати відповідний проект закону. Проте він досі не схвалений.

Чим небезпечне переведення годинників для здоров’я

Навіть переведення на одну годину провокує збій біологічних ритмів. Звикнувши до одного режиму активності й сну, багатьом людям складно швидко перелаштуватися на новий розпорядок. Нерідко виникає хронічна втома, дратівливість, різкі зміни настрою, посилюється стрес та активізуються хронічні захворювання. Часто люди скаржаться на головний біль і мігрень, стрибки артеріального тиску (особливо чутливі гіпертоніки).

тиск

Як полегшити перехід на літній час
  • Розпочніть зміни в своєму графіку на 5 хвилин задовго до переведення стрілок. Хоча б 7-10 днів намагайтеся готуватися до нового часу.
  • У дні переведення годинників відмовтеся від кави та міцного чаю – вживайте соки, воду, узвар. Дуже добре допомагають трав’яні заспокійливі чаї (ромашка, лаванда, меліса).
  • Не переїдайте, уникайте пізньої важкої вечері.
  • Спробуйте побільше бути на вулиці, робіть вечірні прогулянки.
  • За 2 години до запланованого сну відмовтеся від телефона, телевізора. Дайте собі можливість емоційно відпочити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим небезпечна нічна затримка дихання

плашка

Читайте також