Незалежно від віку, близько 90% жінок зіштовхуються із проблемою больового синдрому напередодні та під час місячних. Важко чітко виділити одну з причин, чому розвивається ПМС. Зазвичай це комплекс факторів, які призводять до появи дискомфорту чи сильного болю знизу живота. Аби чітко зрозуміти, як полегшити свій стан, потрібно звернутися за консультацією до лікаря-гінеколога та провести діагностику. Лише після встановлення причин такого стану можна провести безпечну корекцію.
Спеціалісти визначають декілька факторів, які найчастіше призводять до ПМС. Дізнайтеся, хто знаходиться в групі ризику та чому доводиться терпіти мігрень, біль у животі, сильну кровотечу, постійне відчуття нудоти.
Порушення гормонального фону
Найчастіше збої менструального циклу та ПМС провокує домінування чужорідного естрогену. Він потрапляє в організм ззовні, вбудовується в гормональну систему жіночого організму та видає себе за природний естроген. Оскільки печінка не розпізнає чужий гормон та неправильно його метаболізує, в організмі розпочинається ціла низка порушень.
Через чужорідний естроген часто порушується графік менструації. Сам процес відбувається дуже болісно. Від чужорідного естрогену страждають не лише яєчники, але й молочні залози, щитовидка. Жінки із цим синдромом відчувають біль у грудях, зазвичай мають дисфункції щитовидної залози.
Які джерела чужорідного естрогену в нашому тілі:
- вживання молочної продукції від корів, що вирощені на гормональному стимулюванні;
- вживання м’ясної продукції та яєць від фермерських тварин, які вирощені на стимулюванні гормонами;
- питна вода із пластикових бутлів є джерелом ксеногормонів;
- тривалий прийом гормональних протизаплідних препаратів;
- рослинна їжа із високим вмістом пестицидів, гербіцидів.
Дефіцит магнію
Це одна із прихованих, проте найбільш розповсюджених причин ПМС. До речі, у жінок із недостатньо кількістю магнію менструальний біль часто поєднується із мігренню. І це яскравий індикатор того, що вам не вистачає саме цього елементу. Достатньо декілька місяців приймати біодобавки із магнієм, аби стабілізувати свій стан під час менструації.
Стрес
Жіночий організм більш чутливий до стресових ситуацій, ніж чоловічий. Сильні потрясіння насамперед впливають саме на гормональну систему. Жінки, які тривалий час хвилюються, перебувають у тривожному стані, гарантовано мають виражені симптоми ПМС.
Низький рівень серотоніну
Існує прямий зв’язок між рівнем естрогену та серотоніну. І якщо спостерігається дефіцит останнього, то передменструальний синдром має яскраво виражені симптоми. Варто зазначити, що зниження серотоніну часто є лише негативним наслідком тривалого стресу. Тож емоційний стан для жіночого здоров’я вкрай важливий.
Венозний застій
Органи малого тазу знаходяться в замкненому просторі. При недостатній фізичній активності в цій зоні розпочинаються застійні процеси. Венозна кров погано рухається, не відбувається адекватний відтік продуктів розпаду – так розпочинається місцеве запалення органів статевої системи. І в дні менструації чи незадовго до місячних набряк тканин та застій крові лише посилюються. Це і пояснює, чому часто виникає біль не лише в животі, але й у спині.