Сьогодні, 16 січня, Верховна Рада ухвалила новий закон про середню освіту. Окрім нових положень та можливостей для розвитку учнів, у документі прописали й більші можливості для зростання заробітної плати педагогів.
Зокрема закон “Про повну загальну середню освіту” передбачає доплати доплат для вчителів у розмірі від 10 до 20% від зарплати за завідування ресурсними кімнатами, кабінетами інформатики та спортивними залами. Окрім цього, педагоги зможуть отримувати додаткові доплати, які завдяки закону матиме змогу встановлювати засновник закладу.
“Це лише окремі кроки у напрямі збільшення зарплати вчителя. Цьогоріч МОН планує комплексну реформу заробітної плати – вона передбачатиме внесення частини надбавок в оклад педагога та гарантії рівня зарплати для всіх вчителів”, – відзначила Ганна Новосад.
Яка допомога молодим учителям?
Перший рік роботи молодий вчитель проходитиме педагогічну інтернатуру. В її межах він чи вона отримає наставника, який буде зобов’язаний надавати консультації молодому фахівцю та допомагати йому стати успішним вчителем. Наставник отримуватиме додаткову 20% надбавку.
Нові кадри
Закон дає більше можливостей для підсилення шкіл педагогами. Він офіційно дозволяє стати вчителем людині з будь-якою, а не лише педагогічною, вищою освітою. Також документом передбачається, що обов’язкове переведення вчителів-пенсіонерів на строкові контракти має відбутись до 1 липня 2020 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, яка зарплатня в міністерки освіти: цікава сума з шести цифр