Підвищений артеріальний тиск може довго не проявлятися симптомами й проходити в приховані’ формі. Згідно рекомендацій лікарів, підвищеним вважається тиск 140х90 мм рт.ст. і вище. Ці показники вже призводять до розвитку патологій нирок, серця і в майбутньому стають причиною для інсульту.
Хто в групі ризику?
Цікаво, що люди, які в молодому віці завжди страждали від гіпотонії (тобто пониженого тиску), у похилому віці схильні до гіпертонії. За словами лікарів, гіпертонія рідко розвивається раніше другої половини тижня. Це класична хвороба людей дорослого (похилого) віку.
Гіпертонія – поширена проблема, яка зустрічається в жінок у період клімаксу. Це пов’язано зі зниженням рівня гормону естрогену, який дуже добре контролює артеріальний тиск. На фоні менопаузи відбувається гормональне порушення, що також призводить до появи надмірної ваги Зокрема, в зоні живота. І вісцеральний жир провокує підвищення тиску.
Які симптоми гіпертонії
- Ранковий головний біль, особливо головокружіння.
- Загальна слабкість протягом дня.
- Порушення зору.
- Часті зміни настрою.
Аби не упустити ранній етап розвитку гіпертонії, лікарі радять після 45 років тримати тиск під контролем. Достатньо 2 рази на тиждень вимірювати тиск, аби вчасно виявити початок проблеми.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому гречка на вечерю шкідлива