Головна Здоров'я Особливості комп’ютерної томографії як сучасного методу діагностики

Особливості комп’ютерної томографії як сучасного методу діагностики

mamabook
114 Переглядів
кт

кт

Комп’ютерна томографія, також відома як КТ, – це візуалізація, при якій використовуються рентгенівські промені для створення зображень внутрішніх органів. Ця технологія може бути використана для діагностики різних захворювань, включаючи рак, хвороби серця та інсульт. КТ також використовується для планування деяких операцій. Це сучасний та високоефективний метод. Записатись на КТ у Львові варто в перевірений заклад з сучасним устаткуванням та професійним персоналом. Серед таких закладів варто відзначити медичний центр Urosvit, комп’ютерна томографія в котрому проводиться на новітньому високоточному обладнанні. Воно має низьке променеве навантаження, що дуже важливо для максимальної безпеки пацієнта. Процедура проводиться під чітким наглядом медичних фахівців центру.

У цій статті ми обговоримо основи комп’ютерної томографії, принцип її роботи, плюси та мінуси такої процедури, особливості підготовки до неї.

Суть процедури

Пацієнта, котрий проходить комп’ютерну томографію, зазвичай кладуть на стіл, який переміщається по тунелю сканера. Протягом процедури сканер випускає на тіло рентгенівські промені, які проходять через нього і реєструються детекторами на іншій стороні. Удосконалене програмне забезпечення створює зображення поперечної секції із даних, зібраних детекторами. Ці зображення можна переглянути на комп’ютері або роздрукувати для подальшого вивчення лікаря. Для більш точного результату в деяких видах КТ використовують спеціальні контрастуючі речовини, котрі вводяться пацієнту перед процедурою.

Застосовується до різних органів людини: головного мозку, легенів, нирок, навколоносових пазух, органів черевної порожнини, шийних та грудних відділів хребта. Це відносно нова технологія, але вона вже стала одним із найбільш часто використовуваних методів візуалізації в медицині.

Протипоказання

Варто зважати на те, що існують певні протипоказання щодо застосування процедури. Це стосується, зокрема, жінок на різному терміні вагітності або тих, котрі планують вагітність. Матерям, які годують груддю, рекомендується протягом доби після проходження КТ утриматись від годування дитини. Якщо вага пацієнта набагато більша максимально дозволенного навантаження для приладу, клініка буде змушена відмовитись від проведення процедури. Лікар проводить попереднє обстеження пацієнта на наявність деяких важких форм захворювань, за яких не можна проводити дану процедуру. До них відносять, зокрема, захворювання щитовидки, важку форму цукрового діабету, ниркову або серцеву недостатність. Також важливо переконатися у відсутності алергічних реакцій на речовини, що застосовуються для проведення КТ з контрастуванням.

Як і в будь-яких інших медичних процедурах, перед проходженням КТ-сканування необхідно врахувати всі ризики і переваги та прийняти зважене рішення, чи варто його пройти.

Читайте також