Серед базових незамінних нутрієнтів, які повинні надходити із їжею щодня, важливе місце посідають Омега-3. Проте сучасний ритм життя, екологія та якість продуктів не дозволяють отримувати з раціону повний спектр мінералів і вітамінів. Тож харчові добавки – основа здоров’я для дорослих та дітей. Нутриціологи радять вводити Омега-3 вже з трирічного віку на постійній основі. Важливе значення має дозування добавки та її походження. Бажано, аби Омега-3 була отримана з риби дикого вилову. Така сировини чиста та найбільш корисна. На сайті https://perlahelsa.ua/ru ви можете підібрати Омега-3 для дітей та дорослих, а також замовити інші важливі харчові добавки для здоров’я та краси. Це колаген, вітамін Д3, сквален, імунні комплекси.
Що таке Омега-3
Це група жирних кислот, які відносяться до ненасичених жирів. Їх назва вказує на те, що остання ненасичена зв’язка вуглецю в ланцюгу цих жирних кислот знаходиться на третьому місці. Омега-3 включає в себе кілька різних видів кислот. А саме: ейкозапентаєнова кислота (EPA), докозагексаєнова кислота (DHA) та альфа-ліноленова кислота (ALA). Саме комплекс цих речовин, а не один із компонентів, важливий для здоров’я.
EPA та DHA зазвичай знаходяться в жирній рибі – у складі лосося, сардини, скумбрії, макрелі. Тоді як ALA більш поширені в продуктах рослинного походження. Це лляна олія, насіння чіа та льону, всі види горіхів.
Користь Омега-3
Омега-3 має багато корисних властивостей для здоров’я, включаючи підтримку здоров’я серця, зменшення запалення в організмі та покращення мозкової функції. Загалом Омега-3 жирні кислоти є важливими для здоров’я організму в будь-якому віці. Маленькі діти отримують їх у складі материнського молока. Дорослі – через збалансований раціон та якісні харчові добавки. Прийом жирних кислот рекомендований як з метою профілактики, так і лікування численних патологій.
Корисні властивості Омега-3:
- Підтримка здоров’я серця. Омега-3 кислоти допомагають знизити рівень тригліцеридів в крові та знижують ризик розвитку серцево-судинних захворювань – таких, як інфаркт міокарда та інсульт.
- Зменшення хронічного запалення. Жирні кислоти допомагають знизити рівень протизапальних медіаторів – таких, як цитокіни та інтерлейкіни.
- Покращення мозкової функції. Нутрієнти важливі для нормального розвитку та функціонування мозку. Вони можуть покращити пам’ять та концентрацію, захистити клітини мозку від вікової деградації.
- Здоров’я та краса шкіри. Омега-3 кислоти можуть зменшити акне, кількість комедонів та сухість шкірних покривів.
- Підтримка здоров’я очей. Важливий нутрієнт, що допомагає зменшити ризик розвитку дегенерації сітківки.
- Покращення настрою. Ефективний метод боротьби із тревожними станами, сезонною депресією.
Скільки вживати Омега-3?
Це важливий елемент, який повинен надходити ззовні щоденно. Адже організм не здатен синтезувати жирні кислоти самостійно та не може відкладати їх у депо, тобто на запас. Якщо ви зрідка вживаєте рибу та морепродукти, що пити добавки Омега-3 можна щоденно.
- Профілактична доза – 1000 мг.
- Терапевтична (з метою лікування) – від 2000 до 4000 мг.
- Під час вагітності – 8000 мг щоденно.