Головна Світ мами Обов’язки хрещеної матері під час обряду та після хрещення

Обов’язки хрещеної матері під час обряду та після хрещення

mamabook
3910 Переглядів
Хрещення

ХрещенняПогоджуючись стати хрещеною матір’ю, жінка повинна усвідомлювати, що їй доведеться взяти на себе відповідальність за виховання похресника чи похресниці, бути для них духовним наставником. Тому до обов’язків хрещеної мами слід ставитися дуже серйозно.

Як хрещеній матері підготуватися до обряду

Майбутня хрещена повинна бути хрещеною у православ’ї, знати основи християнської віри, дотримуватися церковних законів, а також пройти певну підготовку перед обрядом таїнства. Це співбесіда зі священиком. Жінка повинна продемонструвати непохитність своєї віри, моральність життєвих вчинків.

Піст, сповідь і причастя

Хрещеному батькові й матері у період підготовки слід відвідати церковну службу, сповідатися та причастися. За 3 дні до запланованого таїнства хрещення суворо дотримуватися посту: відмовитися від їжі тваринного походження, алкоголю, не відвідувати розважальні заходи, намагатися не конфліктувати, а також утриматися від інтимних стосунків.

У день хрещення потрібно прийти до церкви натщесерце – нічого не їжте вранці. Така підготовка дозволить хрещеній мамі взяти участь у першому причасті хресника чи похресниці і причаститися разом із дитиною.

Хрещення

Які молитви потрібно знати

Обов’язковим для хрещеної матері, як і для будь-якого віруючого християнина, є знання й розуміння молитви «Символ віри» українською мовою. Вона викладає основні постулати православного вчення. Необхідно також вивчити молитву «Отче наш».

Як одягнутися на обряд хрещення

Зовнішній вигляд у церкві повинен бути скромним та охайним. Обирайте одяг світлих кольорів, адже хрещення – це свято. Чудово підійде одяг білого, бежевого, ніжно блакитного чи лавандового кольорів. Врахуйте також інші рекомендації:

  • Жінка в храмі повинна знаходитися з покритою головою. Підберіть хустку чи шаль.
  • Сукня чи спідниця повинні бути довжиною нижче колін.
  • Не допускається відвідування церкви в штанах.
  • Не можна заходити до церкви в одязі з прозорих тканин, глибоким декольте.
  • Руки й плечі також повинні бути закритими. Найкраще обрати сукні чи блузки з коміром, а довжина рукава – не вище ліктя.
  • Взуття повинно бути на низькому ходу, а не на підборах.
  • Косметика повинна бути мінімальною, не використовуйте яскравих відтінків.

хрещення

Чи можна хрестити дитину в період менструації

Хрещена мати повинна заздалегідь з’ясувати дати хрещення з батьками дитини, аби таїнство не збігалося з місячними. Якщо менструація все ж розпочалася невчасно, то приховувати цей факт не можна. Краще попросити батьків перенести день хрещення. Якщо дати змінити неможливо, то слід поспілкуватися зі священиком та обговорити можливість участі в обряді хрещення.

  • Найчастіше священики дозволяють бути присутньою в церкві, але лише спостерігати за обрядом. Жінка все одно вказується як хрещена мати в свідоцтві про хрещення.
  • У деяких храмах хрещену допускають, проте їй не можна приймати дитину від купелі та прикладати до ікон.

Що повинна купити хрещена мати

Для підготовки до обряду хрещення необхідні деякі атрибути. Частину з них купує хрещений батько, а частину – хресна. Це крижма та хрестильна сорочка для хлопчика чи хрестильна сорочка/сукня, хустинка чи шапочка для дівчинки.

Обов’язки хрещеної матері при хрещенні дівчинки

У хрещеної матері їх більше, ніж у хресного. Саме хрещена мати бути приймати дівчинку з купелі та тримати на руках до закінчення обряду.

Хрещеній матері потрібно буде роздягнути дитину для занурення у воду. Коли хрещений батько витре дитину крижмою, мати повинна одягнути малюка.

Обов’язки хрещеної матері при хрещенні хлопчика

У цьому випадку більшість обов’язків виконує хрещений батько. Саме він забирає хлопчика з купелі та тримає весь обряд на руках. А священник може попросити хресну прочитати молитву «Символі віри».

Обов’язки хрещеної матері після обряду:
  • Згадувати ім’я свого похресника чи похресниці в молитвах.
  • У церкві ставити свічки за здоров’я дитини.
  • Відвідувати разом із дитиною церковні служби, залучати до християнського життя.
  • Хрещена мати повинна завжди вітати похресників із Днем Ангел.
  • Відвідувати дитину на всі великі церковні свята.
  • У дорослому житті бути наставником, помічником дитині, допомагати знаходити рішення зі складних ситуацій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хрещення дитини – 25 звичаїв

плашка

Читайте також