Головна Здоров'я Нічне апное: причини та можливі ускладнення для здоров’я

Нічне апное: причини та можливі ускладнення для здоров’я

mamabook
161 Переглядів
апное

апное

Апное, або нічна затримка дихання, – у переліку розповсюджених та небезпечних патологій. За медичною статистикою, від апное уві сні страждає 65% населення. Цей процес короткотривалий і зворотний. Тобто організм самостійно відновлює власні дихальні функції і не потребує екстреної допомоги та втручання. Проте небезпеку становить саме момент відсутності дихання. Адже наслідки від цієї патології приховані і дають негативні наслідки для здоров’я лише із часом. На сайті https://dykhaty.in.ua/ ви можете дізнатися більше про апное та інші респіраторні патології, а також мати доступ до інформації про респіраторну підтримку пацієнтів в Україні.

Які можливі наслідки від апное?

Чимало пацієнтів помилково вважають, що це смертельний діагноз. Насправді зупинка дихання уві сні не закінчується летально. Організм самостійно корегує стан та відновлює дихання. Але небезпеку становить гіпоксія, яка із часом завдає шкоди здоров’ю людини.

Окрім кисневого голодування, у першу чергу уражені тканини органів, які найбільш чутливі до рівня кисню. Це головний мозок. Через часту гіпокісію розпочинається нейрозапалення, частина тканин відмирає, а кровоносні судини дедалі гірше забезпечують трофіку органу. У результаті пацієнт страждає від частого головного болю та мігреней, апатії, тривожності й депресивного стану. У людини постійно хронічна втома, погіршується пам’ять, помітні когнітивні проблеми. У перспективі гіпоксія мозку призводить до інсульту.

Окрім головного мозку, страждає і вся серцево-судинна система. Пацієнту діагностують дисфункції легень, може розвиватися гіпертонія.

тиск

Що таке апное та які причини зупинки дихання?

З точки зору фізіології у людини відбувається надмірне розслаблення м’язів, які відповідають за підтримку піднебіння та язика. І коли вони опускають під час сну, то закривають просвіт горла. Таким чином, повітря перестає вільно надходити до внутрішніх органів респіраторної системи. І людина перестає певний період дихати.

Проте не можна чітко визначити точну причину обструктивного апное сну. Зазвичай ця патологія має комплексні прояви.

Чому виникає затримка дихання:

  • Пацієнт страждає від зайвої ваги. Черевний жир, а також жирові відкладення в зоні підборіддя тиснуть на діаграму та порушують механізм вдоху-видоху. Людям із високою масою небезпечно спати на спині.
  • Вік від 40 років та старше. Старіння супроводжується атрофією чи слабкістю м’язових тканин. Особливо, якщо для людини властива гіподинамія. Чим старший пацієнт, тим більше ризиків для розвитку апное.
  • Стаття людини має значення. Зафіксовано, що чоловіки утричі частіше страждають від нічної зупинки дихання, ніж жінки. Це пов’язано із особливістю анатомії горла.

Деякі види лікарських препаратів можуть впливати на надмірне розслаблення м’язової тканини. І апное буде тимчасовим явищем, пов’язаним із курсом лікування. Саме тому категорично заборонено призначати собі самостійно седативні препарати. Лише спеціаліст повинен обрати правильне дозування та оцінити стан пацієнта.

бронхіт

Хто в групі ризику?

Є певні категорії пацієнтів, серед яких нічне апное фіксують найчастіше. Це пов’язано або із фізичними даними, або з проявом інших захворювань в організмі.

Апное найчастіше зустрічається у таких пацієнтів:

  • діабетиків;
  • людей похилого віку;
  • курців;
  • людей, що зловживають алкоголем;
  • якщо виявлено надмірний ріст щитоподібної залози;
  • у пацієнтів із неправильним зубним прикусом, зміщеною носовою перегородкою, надмірним розміром язика.

Читайте також