Не варто сприймати проблему нетримання сечі лише як дитячу. У дорослому віці з нею особливо часто зіштовхуються жінки. Як правило, після народження кількох дітей і в період клімаксу.
Що слід робити, аби вирішити проблему нетримання сечі?
Крок 1. Змінити спосіб життя
Нетриманню часто передують неправильні фізичні навантаження (підйом важких речей, неприродні пози, які створюють додатковий тиск на низ живота). Також малорухомий спосіб життя призводить до слабкості м’язів тазового дна, що й провокую нетримання. Ходіть багато пішки, змініть ліфт на сходи.
Крок 2. Тренуйте сечовий міхур
Погана звичка – це довго терпіти й не йти в туалет. Потім це переростає в проблему гіперактивного сечового міхура, коли стримати позив в туалет вже неможливо. Тож намагайтеся ходити в туалет вчасно й регулярно. До речі, якщо у вас є часті позиви, але міхур ще не наповнений, то в цьому випадку, навпаки, слід стримувати похід в туалет. Так ви зможете ходити рідше, але повністю вивільняти міхур.
Крок 3. Вправи для тазового дна
Для жінок існує ефективний комплекс – це вправи Кегеля. Їх слід виконувати не лише при встановленому діагнозі. Це важливий вид фізичного тренування, який рекомендовано кожній жінці незалежно від віку. Вправи Кегеля – це основа інтимного здоров’я жінки.
Крок 4. Не подразнюйте сечовий міхур
Відмовтеся від напоїв, які зайвий раз подразнюють слизову. Це кава, газована мінералка, міцний чай. Дуже корисними будуть морс, трав’яні чаї, звичайна вода у великій кількості.
Крок 5. Емоційний стан
Стреси також провокують нетримання сечі й часті походи в туалет. Навчіться боротися зі стресом, що автоматично вирішить і проблему нетримання. Найкраще розпочати з контрастного душу та дихальних практик.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому гречка на вечерю шкідлива