Головна Дошкільнята Навіщо дітям дитячий психолог?

Навіщо дітям дитячий психолог?

mamabook
69 Переглядів
булінг

66cbe83260a7e.webp

– Мамо, а можна я…
– Ні, не можна!
– Чому?
– Бо я так сказала!

Якщо у вас є дитина, то це значить що в будь якому разу у вас виникають конфлікти інтересів, а значить і емоційні конфлікти. Якщо ж дітей у вас двоє і більше, то конфлікти як мінімум подвоюються. І це не тому що діти якісь погані, чи батьки.

Діти на відміну від дорослих набагато швидше і частіше переживають особисті вікові кризи. Це значить, що вони змушені увесь час перевіряти і наново відстоювати особисті кордони, думки, бажання та право на помилки.

Чи відчувають себе діти завжди захищеними і в безпеці. Чи завжди мають розуміння з боку батьків? На жаль ні. Бо батьки мають власні інтереси, відстоюють свої позиції і не завжди мають змогу, час чи бажання зрозуміти дитину.
Отже має бути хтось, хто буде по перше,  не упереджений, по друге, розуміючий, що відбувається з дитиною на даному етапі, і по третє, здатний не тільки почути, але й допомогти дитині впоратись зі своєю ситуацією.

Якщо ж мова йде про конфлікт між самим дітьми, то тут батькам ще важче зберігати об’єктивність і мудрість, бо діти намагаються втягнути когось з батьків на свій бік. Що часто призводить бо суперечок вже між самими батьками.

Якщо ж не звертати увагу на виникаючі проблеми, то ви втрачаєте довіру, авторитет і бажання звертатись до вас чи ділитись своїми думками і емоціями в цілому. І як наслідок, можливість впливати на дитячу поведінку і виховувати їх.

Які найтиповіші проблеми дітей можна відзначити:

  • Втрата мотивації  (Я нічого не хочу…)
  • Замкнутість і відчуженість (Не чіпайте мене, не заходьте в кімнату, не лізьте з питаннями)
  • Істеричність чи вередливість (отримування певних речей емоційним шантажем)
  • Плаксивість і вразливість (Емоційна беззахисність)
  • Булінг ( Не вміння захищати особисті кордони)
  • Агресивна поведінка до оточення (Фізичний шантаж)
  • Домашнє насильство (фізичне чи моральне)
  • Низька самооцінка (критика з боку близьких)

Тільки професійний психолог може швидко і ефективно допомогти дитині і сім’ї впоратись з проблемою.

булінг

Як дитячий психолог може допомогти?

Дитячий психолог – це фахівець, який допомагає дитині та її сім’ї знайти шляхи вирішення емоційних та поведінкових проблем. Він створює безпечний простір, де дитина може відкритися і бути почутою. Це особливо важливо в тих випадках, коли дитина відчуває себе самотньою або непонятой у родині чи школі.

Крім того, психолог працює з батьками, допомагаючи їм зрозуміти потреби і переживання дитини. Важливо, щоб батьки мали змогу підтримати свою дитину у важкі моменти, а не тільки дисциплінувати чи карати за неприйнятну поведінку.

Як обрати дитячого психолога?

Обираючи психолога для своєї дитини, важливо звернути увагу на його кваліфікацію, досвід та підхід до роботи. Важливо, щоб дитині було комфортно з цим фахівцем, а також щоб у батьків була можливість обговорювати процес роботи і отримувати зворотний зв’язок.

Коли варто звернутися до дитячого психолога?

Рекомендується звернутися до дитячого психолога, https://oleksandrtomin.com/child-psychologist/ якщо ви помітили будь-які зміни в поведінці вашої дитини, які викликають занепокоєння. Це можуть бути прояви агресії, замкнутість, страхи, труднощі у спілкуванні з однолітками або навчанні. Чим раніше розпочнеться робота з фахівцем, тим швидше можна досягти позитивних результатів і допомогти дитині подолати труднощі.

Пам’ятайте, що психолог – це не лікар, а наставник, який допомагає дитині зрозуміти і прийняти свої емоції, розвивати впевненість у собі і навчитися взаємодіяти з оточуючим світом.

Автор статті – практикуючий дипломований психолог Олександр Томiн.

Читайте також