Головна Здоров'я Натуральні засоби від головного болю: 5 ефірних олій

Натуральні засоби від головного болю: 5 ефірних олій

mamabook
79 Переглядів
трава

Згідно зі статистикою, більше половини дорослого населення у всьому світі як мінімум 1 раз на тиждень зазнають нападу головного болю. Незважаючи на те, що на полицях аптек представлено безліч препаратів для лікування головного болю, багато хто воліє використовувати натуральні засоби народної медицини для зняття нападу. Одним з таких методів є ароматерапія ефірними оліями.

Нижче представлено 5 найефективніших олій для боротьби з симптомом головного болю, знеболюючий ефект яких доведений низкою наукових досліджень.

Лаванда

Ефірна олія лаванди має антисептичну, бактерицидну, а також болезаспокійливу властивість. Вона також сприяє зняттю нервової напруги та послабленню м’язових спазмів.

Лавандова олія – ​​одна з небагатьох, яку можна використовувати у чистому вигляді. При головному болі можна нанести по крапельці на скроні та помасажувати їх. Якщо це не допомагає, можна накласти холодний компрес з олією лаванди на лоб або потилицю.

Крім вищезгаданого, масло лаванди нормалізує артеріальний тиск, благотворно впливає на дихальну систему і надає ранозагоювальну дію.

Розмарин

Ефірна олія розмарину полегшує головний біль, допомагає при запамороченні. Стимулює роботу мозку та ефективно при нервових розладах, а також покращує кровообіг, підвищує загальний тонус організму та артеріальний тиск.

Однак слід пам’ятати, це олія позбавлена заспокійливого ефекту і рекомендується використовувати її у першій половині дня. Через стимулюючий ефект слід з обережністю використовувати цю олію особам з підвищеним артеріальним тиском та епілепсією.

трава

Перцева м’ята

Олія перцевої м’яти використовується в рецептах народної медицини вже понад 10 тис. років і є однією з найпопулярніших ефірних олій для лікування головного болю та інших порушень.

Найбільш ефективне це масло у поєднанні з лавандою. І та, й інша — мають сильні болезаспокійливі засоби, при цьому м’ята має тонізуючу властивість, а лаванду — заспокійливу. Ці два ефекти нейтралізують один одного, за рахунок чого суміш має більш м’який вплив.

Ромашкова

Люди традиційно п’ють чай із ромашки, щоб заспокоїтися та зняти напругу. Вважається, що і ефірне масло ромашки має аналогічний ефект, є однією з м’яких, її можна використовувати навіть дітям.

Суміш може допомогти при невралгії, м’язовому болі, головному болі, а також при зубному та болі у вухах.

Евкаліптова

Маючи виражені бактерицидні та протизапальні ефекти, ця олія особливо добре допомагає зняти головний біль, який супроводжує гострі вірусні захворювання, закладеність носа та запалення носових пазух.

Як правильно застосовувати?

Ефірну олію слід застосовувати залежно від причин виникнення головного болю – можна використовувати інгаляції, ванни, втирання, компреси та масажі:

  1. при застудах або ЛОР-захворюваннях використовують інгаляції з м’ятою, лавандою, розмарином, евкаліптом;
  2. при перевтомі – у скроні втирають кілька крапель олії лаванди (можна в поєднанні з іншими оліями);
  3. при мігренях, хронічному головному болі ефективне застосування ароматичних ванн з додаванням до лаванди або ромашки олій базиліку та шавлії;
  4. також можна втирати в потилицю, лоб, скроні аромасуміші з олій м’яти, лаванди та ромашки. При сильних спазмах рекомендується застосування аромалампи з використанням олій ромашки, розмарину, лаванди або перцевої м’яти;
  5. при головному болі, пов’язаному з ПМС, на носову хустку капають у рівних пропорціях олії лаванди, евкаліпта та м’яти, після чого слід зробити пару глибоких вдихів цієї суміші.

Читайте також