Як боротися з проявами мігрені? Чи завжди варто переходити до вживання сильнодіючих знеболювальних? Ддя початку можна спробувати домашні засоби від сильного головного болю та мігрені.
Дуже важливо не терпіти головні болі і звернеться за допомогою до невропатолога, щоб такі стани не повторювалися регулярно. До консультації з лікарем можна застосувати такі засоби, які легко і безпечно застосувати вдома.
Засіб 1. Солодкий-солодкий чай швидко і легко зніме будь-який головний біль. Єдине протипоказання стосується тих, хто страждає на цукровий діабет.
Засіб 2. Капустяний лист, прив’язаний хусткою або шарфом до тієї частини голови, яка болить, також ефективний засіб від мігрені, доступний усім.
Засіб 3. Лід зніме біль, якщо його прикласти до того місця, яке є джерелом болю. Лід необхідно загорнути в пакет або легку тканину, але ні в якому разі не прикладайте голий шматок льоду до шкіри – отримаєте обмороження.
Засіб 4. Холодний душ або ж просто умивання прохолодною водою зніме напад мігрені, оскільки холод розширює судини головного мозку, тим самим полегшуючи біль.
Найчастіше подібні способи застосовуються скоріше в профілактичних цілях.
Існують два напрямки лікування мігрені:
– Швидка допомога під час нападу;
– Профілактика майбутніх нападів.
Якщо мігрень вже «у розпалі», то без лікарських препаратів не обійтися. Найчастіше вони мають комбінований склад, їх компоненти підсилюють дію одне одного. Вибір певного препарату повинен бути схвалений вашим лікарем. Для швидкої допомоги підходять аспірин, нестероїдні протизапальні препарати, тріптани, парацетамол. Але необхідно пам’ятати, що вони мають свої протипоказання, з якими необхідно ознайомитися перед прийомом.
Лікарські засоби, що містять кофеїн, діють ефективніше, але можуть викликати звикання.
Часті мігрені є приводом для тривалого медикаментозного лікування.
На фото: якісний дитячий одяг від українських виробників (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)