Головна Здоров'я Морквяний сік – чим корисний та кому протипоказаний

Морквяний сік – чим корисний та кому протипоказаний

mamabook
2375 Переглядів
Морквяний сік

Морквяний сік

Свіжоприготовлені соки – смачні та дуже цілющі напої. Сокотерапія дозволяє лікувати численні хронічні захворювання й попереджувати розвиток нових. Дізнайтеся, у чому цінність соку з моркви. Кому і скільки можна пити морквяний сік? Про його склад та цілющі властивості розповість наш сайт Mamabook.

 

Який склад морквяного соку

Одне з головних достоїнств морквяного фрешу – підвищений вміст бета-каротину. Потрапляючи до нашого організму, він засвоюється та перетворюється на цінний вітамін А.

Склад соку з моркви:
  • Вітаміни С, Е, РР, К, D, а також групи В.
  • Бета-каротин (це провітамін А).
  • Мікроелементи в найбільшій кількості (алюміній, бор, мідь).
  • Макроелементи в найбільшій кількості (калій, фосфор, магній).
  • Природний антиоксидант селен.
  • Цінні кислоти (пантотенова, аскорбінова, глутамінова, аспарагінова).
  • Насичені жирні кислоти (Омега-3 та Омега-6).
  • 12 незамінних амінокислот.
  • Моновуглеводи, які легко засвоюються.

 

Морквяний сік – добова норма

Як і будь-яких природних ліків, є обмеження на кількість випитого морквяного фрешу на день.

  • Норма соку з моркви для чоловіків – 250 мл.
  • Для жінок – 200 мл.
  • Для дітей від 9 до 12 років – 150 мл.
  • Для діток від 6 до 9 років – 100 мл.
  • Для малюків від 3 до 6 років – 50 мл.

 

Калорійність соку з моркви

Незважаючи на солодкий смак морквяного фрешу, це достатньо низькокалорійний напій. Енергетична цінність в 100 мл фрешу – 44 ккал.

 

 

Морквяний сік – корисні властивості

Завдяки морквяному фрешу лікують чимало хвороб. Також це чудовий спосіб профілактики від недугів.

Для щитовидної залози. Морквяний сік – джерело натурального йоду, тому лікарі-ендокринологи рекомендують пити морквяний фреш курсами в 2 місяці. Особливо в період пікових показників тиреотропного гормону (ТТГ): це вересень-жовтень та березень-квітень.

Для покращення травлення. Розбавлений морквяний сік із водою у співвідношенні 2 до 1, який випитий натщесерце, допоможе вирішити проблему хронічних запорів, покращити кишкову перистальтику.

Для крові та судин. Вітамін Е у складі соку дозволяє почистити судини від холестерину, підвищити їхню еластичність, захистити від закупорювання. Збагачуючи кров корисними нутрієнтами, морквяний сік виконує профілактику анемії. Також сік має потужні антибактеріальні властивості. Достатньо полоскати фрешем ротову порожнину, аби позбутися від запалення ясен та прибрати їхню кровотечу.

Користь для серця. Аби укріпити серцеві м’язи, в організмі потрібен достатній рівень магнію та калію. Коренеплоди, у тому числі й морква, багаті цими макроелементами. Регулярно випиваючи свіжоприготовлений сік з моркви, можна захистити серце від захворювань.

Для здоров’я очей. Бета-каротин – важливий елемент для судин і капілярів, здорового стану сітківки ока. Доведено, що частий прийом морквяного фрешу гарантовано знизить у дітей ризик розвитку кон’юктивіту, короткозорості. Для офісних працівників, які щоденно працюють з монітором, морквяний сік допоможе позбутися швидкої втомлюваності очей та синдрому «сухого ока».

Профілактика сечокам’яної хвороби. Нестача вітаміну А в організмі – одна з причин утворення солей та каміння. Морквяний сік захищає від утворень в нирках, сечовому міхурі. Також фреш має сечогінний ефект, посилюючи фільтрацію нирок.

Користь для печінки. Морквяний сік – потужний захисник печінки від токсинів. Окрім чистки органу, сік допомагає нормалізувати формулу крові, покращити процес кровотворення. А це значно знижує навантаження на печінку, жовчний міхур.

Доведено, що морквяний сік здатен оновлювати клітини печінки. Фреш призначають після тривалого прийому лікарських препаратів, які перевантажують роботу печінки, провокують у ній застійні процеси та локальні запалення.

 

Морквяний сік: користь для жінок

Жіночий організм більше, ніж чоловічий, має проблеми із порушенням гормонального фону та безпліддя. Величезну роль у здоров’ї репродуктивної системи й нормального балансу статевих жіночих гормонів відіграє вітамін Е. Не даремно лікарі радять при плануванні вагітності заздалегідь (3-6 місяців) розпочати щоденно пити сік з моркви.

Ще одна важлива особливість морквяного соку – здатність заспокоювати нерви. Магній, який необхідний для нормалізації нервової системи, захищає від неврозів, страхів, відчуття тривоги. Різкі перепади настрою, характерні для передменструального синдрому та початку менопаузи, також можна контролювати завдяки склянці морквяного соку.

Нутрієнти та величезний список вітамінів у морків дозволять покращити стан шкіри, волосся. Селен у складі фрешу з моркви – це антиоксидант. Він уповільнює процеси старіння і навіть зменшує кількість сивого волосся.

 

Чим корисний морквяний фреш для чоловіків

  • Профілактика захворювань репродуктивної системи.
  • Протираковий ефект, важливий для профілактики онкології простати.
  • Захищає від стресів, нервового напруження на роботі.
  • Профілактика ранніх інсультів, атеросклерозу, гіпертонії.

 

Морквяний сік – протипоказання до вживання

Головна обережність у прийомі морквяного соку – його підвищена алергенна властивість. Бета-каротин є сильним харчовим алергеном. Тому фреш не можна пити дітям до 3 років, а також дорослим, у яких є алергія на продукти червоного, помаранчевого кольорів.

Інші протипоказання:
  • Будь-які форми цукрового діабету.
  • Виразку шлунку.
  • Постійна чутливість зубної емалі.
  • Діарея.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як визначити хвороби по кольору та формі язика

Читайте також