Головна Здоров'я Міома матки: симптоми та методи діагностики

Міома матки: симптоми та методи діагностики

mamabook
155 Переглядів
лікар

лікар

Міома матки вважається одним із найрозповсюдженіших жіночих захворювань. Це доброякісне новоутворення, яке виникає в м’язовому шарі репродуктивного органу. Передвісники пухлини – це фіброзні вузли в стінках матки, які починають розростатися. Їхня структура представлена у вигляді хаотично сплетених м’язів і сполучної тканини, вони мають чіткі контури й сформовані в капсулу. Діаметр фіброзних вузлів може бути від кількох міліметрів до кілько сантиметрів. Незважаючи на те, що міома є доброякісною пухлиною, ігнорувати захворювання не слід. Аби попередити розвиток міоми чи вже розпочати ефективне лікування, радимо звернутися в медичний заклад «ДВ» у Львові. Дізнайтеся, чим небезпечна міома і як вчасно розпізнати проблему.

Що важливо знати про міому

Згідно статистики, міома – це кожен п’ятий гінекологічний діагноз. Усупереч поширеній думці, міома матки зустрічається не лише у жінок в 35 років і старше. В останні роки це захворювання «помолодшало»: все частіше міоми знаходять в значно молодшому віці.

Головні причини – в гормональному дисбалансі та частково генетичній схильності. Спровокувати це захворювання також можуть хронічний стрес, запалення в жіночих статевих органах, проблеми із зайвою вагою, безконтрольний прийом оральних контрацептивів.

Які симптоми міоми:

  • Тривала менструація (понад 6 днів).
  • Дуже велика кількість кров’яних виділень.
  • Часті збої менструального циклу.
  • Безпліддя.

Часті й регулярні крововтрати пізніше призводять до хронічної анемії. Погіршується загальний стан, приєднуються додаткові симптоми. Які ще можливі ознаки міоми?

  • Жінка швидко втомлюється.
  • Апатія.
  • Поганий сон.
  • Постійна роздратованість.
  • Часті запаморочення в голові.
  • Больові приступи знижу живота (ріже живіт).

диарея

Як діяти, якщо у вас діагностували міому матки

Якщо ви помітили хоча б третину з описаних вище симптомів (як загальних, так і додаткових), вам необхідний гінеколог у м.Львів – з метою огляду, консультації фахівця та ретельної діагностики.

Діагностика міоми матки та методи лікування

Про наявність новоутворень може запідозрити лікар-гінеколог під час пальпації. Додатково спеціаліст проведе УЗД органів малого тазу. Цей метод сучасної й безпечної діагностики дозволяє визначити кількість, розміри й точне місце розташування вузлів.

Можливі випадки, коли традиційні види обстеження не дають чіткої клінічної картини. І якщо є підозра на онкологічні процеси, лікарем можуть додатково призначатися інші методи діагностики:

  • МРТ органів малого тазу.
  • МРТ органів черевної порожнини.
  • Колоноскопія.
  • Цистоскопія.

Ще один ефективний та дуже інформативний метод – гістероскопія. Лікар може провести огляд порожнини матки, зробити забір матеріалу для гістологічних обстежень, які дозволяють виключити злоякісне утворення в органі.

Методика лікування міоми матки визначається лікарем в індивідуальному порядку. Раніше цей діагноз практично завжди передбачав проведення операції з метою видалення пухлини. Сучасні методи лікування дозволяють обрати менш агресивну терапію.

хирург

Як лікують міому без операції?

У більшості випадків може застосовуватися гістероскопія. Ефективний метод діагностики, що застосовується для міом, локалізованих повністю або частково в порожнині. Видалення відбувається за допомогою спеціального інструменту товщиною в 8 мм. Під контролем оптичного прибору він вводиться через шийку. Вузол відсікається повністю або фрагментарно. За необхідністю, гістероскопію можуть виконувати в два етапи, якщо розміри вузлів дуже великі.

Читайте також