Головна Здоров'я Мед і температура: як запобігти втраті корисних властивостей

Мед і температура: як запобігти втраті корисних властивостей

mamabook
144 Переглядів
продукти

продукти

Мед здавна славиться своєю цілющою дією. Це чудовий замінник цукру та інших штучних підсолоджувачів. Він цінується за численні пробіотики, ферменти, антиоксиданти та амінокислоти у своєму складі.

У сирому стані цей продукт має сильні антимікробні властивості, що роблять його корисним природним антибіотиком. Однак не завжди є можливість вживати його в первісному вигляді. Інколи треба купити мед, щоб нагріти чи охолодити.

Тож, давайте розберемося, як ці процеси впливають на склад меду та на організм людини.

Що буде з медом через перегрів?

Мед дуже чутливий до температури. Його природна температура така сама, як і у вулику — близько 35 °С. Тобто це трохи менше за температуру здорової людини. Надмірне тепло зумовлюють втрату антимікробної та антибактеріальної здатності. При перегріві меду руйнуються такі речовини, як:

  • інвертаза та діастаза впливають на травлення та розщеплення цукру в крові;
  • глюкозооксидаза допомагає організму впоратися з бактеріями та вірусами, виробляючи перекис водню, що діє як дезінфікуючий засіб;
  • антиоксиданти нейтралізують вплив шкідливих радикалів на організм, що є однією з причин пошкодження клітин, що призводить до появи інфекційних запалень та хронічних захворювань.

чай

Чи отруйний мед після нагрівання?

Дослідження показали, що нагрівання меду змінює його хімічний склад, руйнує його текстуру та колір. Та висока температура не робить його токсичним. Тож, він не може завдати шкоди організму. Проте його склад змінюється — оздоровчі компоненти слабшають і втрачають свою ефективність.

Особливо негативно висока температура впливає на ферменти, мінерали та вітаміни. Однак це не робить їх отруйними або такими, що викликають якесь захворювання. Тому доцільно зберігати зрілий мед з різнотрав’я у його природному, сирому вигляді, за температури +10 °С та вживати його прямо з банки, бажано зі скляної.

Чи існує безпечна температура нагріву меду?

Що більше мед нагрівається, тим зростає ймовірність зниження його харчової цінності. Нагрів його до +37 °С призводить до втрати майже 200 інгредієнтів, деякі з яких мають антибактеріальні властивості. Це руйнує всі важливі ферменти та антиоксиданти, перетворює мед на карамель. Сила цього процесу залежить від температури та виду меду. Передбачається, що безпечна температура, за якої він зберігає свої оздоровчі властивості, становить не більше 50 °С.

Для безпечного нагрівання меду слід використовувати один із таких способів:

  1. воду спочатку потрібно закип’ятити, потім відставити убік і дати трохи охолонути. Потім банку з медом потрібно поставити на цю водяну лазню;
  2. помістити банку в мультиварку чи скороварку та залити водою до мітки. Завдяки цьому на мед не потраплятиме вода. Не можна накривати цю ємність кришкою. Прилад для приготування їжі має бути встановлений на мінімальну потужність або конфорка має бути на мінімальному вогні.

У разі вживання чаю з медом з лікувальною метою при застуді та першінні в горлі варто почекати, поки настій трохи охолоне і стане теплим. Інакше це буде лише солодкий чай без особливих оздоровчих властивостей.

Найкраще мед поєднується з усіма сортами чорного чаю, зеленого та м’ятним. Не рекомендується додавати його у делікатні білі та червоні чаї, такі як ройбуш та каркаде.

Немає єдиного універсального виду меду, який підійде всім. Щоб просто підсолодити чай, підійде мед різнотрав’я із більш нейтральним смаком. Для полегшення симптомів застуди варто взяти липовий чи акацієвий мед.

чай

Яка температура замерзання меду?

Заморожування меду допомагає зберегти його поживну флору та антибактеріальні властивості. При -4 °С, він стає дуже густим, від -43,6 °С до -59,8 °С мед стає склоподібним і втрачає антиоксиданти. Надто низька температура може погіршити якість цього продукту.

Якщо плануєте придбати мед для випічки та інших кулінарних експериментів, зберігайте його у найхолоднішій частині морозильної камери. Скляна тара допомагає запобігти поглинанню сторонніх запахів.

Зробіть замовлення в Інтернет-магазині меду з доставкою в будь-яке місто України — і переконайтеся, що це дуже смачні й корисні продукти за умови правильного вживання та зберігання.

Читайте також