Лишай – розповсюджене дерматологічне захворювання, для якого характерна поява плям різного виду на шкірі.
Лікарі розрізняють 5 найпоширеніших видів лишаїв у дітей. Це рожевий та різнокольоровий, червоний плоский, стригучий та оперізуючий. Наш сайт Mamabook розповість про кожен із них.
Як виглядає рожевий лишай – фото
Для цього виду лишая властива поява єдиної бляшки на шкірі. Вона рожевого кольору й 3-4 см у діаметрі. Рожевий лишай лущиться, провокує помірний свербіж. Через 1 тиждень після виникнення бляшки на шкірі дитини утворюються численні дочірні висипи. Рожевий лишай найчастіше вражає спину, плечі й живіт.
Різнокольоровий лишай у дітей – фото
Зазвичай він виникає на волосяній частині голови або на верхній половині тулуба. Це один із небагатьох видів лишая, який вражає лише поверхневий шар епідермісу та не передається контактним шляхом.
На початку захворювання з’являються невеликі плями рожевого, жовтого чи коричневого кольорів. Потім ці плями поступово розростаються, утворюючи острівці з нерівними краями. Різнокольоровий лишай отримав свою назву завдяки одній особливості: плями на шкірі з часом здатні змінюватися свій колір від темно-коричневих до темно-бурих.
Ще одна характерна особливістю цього виду лишая: він не створює ніякого дискомфорту, відчуття сухості чи свербіж.
Червоний плоский лишай – фото
При цій формі на слизових оболонках (ротова порожнина, язик) або на шкірі дитини виникають плями з лускою яскраво-червоного чи темно-бурого кольорів. Хворобу можна виснажити за сильним свербінням та характерними западинами всередині кожного висипу. У більшості випадків лишай знаходиться на животі, спині та в місцях згинання. Після лікування на місці висипів можуть надовго залишатися пігментні плями.
Стригучий лишай у дітей – фото
Це найпоширеніший вид лишая у дітей та підлітків. Патологія розвивається на шкірі, нігтях, волосяній частині голови. Шкіра уражена червоними плямами круглої форми, які викликають сильний свербіж і лущаться. Якщо лишай уражає шкіру голови, це супроводжується виникненням місцевого облисіння, на краях якого волосся ламається на рівні 0,5-1 см від дерми. Пляма з волоссям має вигляд стриженої, тому лишай і отримав таку назву. Окрім основних великих плям, по тілу можуть з’явитися численні дрібні ураження.
Оперізуючий лишай – фото
Ця форма виникає переважно у підлітків, які в дитинстві перехворіли на вітрянку. До появи шкірних висипів у дитини з’являються такі симптоми:
- Слабкість.
- Сонливість.
- Підвищення температури тіла до 37-37,5 градусів.
- Знобить.
Початок розповсюдження оперізуючого лишая часто плутають з грипом чи застудою. Через декілька днів на шкірі дитини у зоні проходження великих нервових стовбурів з’являються численні висипи, наповнені прозорою рідиною. Потім пухирці лопають, темнішають, покриваються кірочками.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причини аденоїдів у дітей