Лікування дитячого ожиріння – завжди дуже тривалий процес, який вимагає не лише участі лікарів, але й батьків і самої дитини.
Сучасні клінічні рекомендації з лікування ожиріння 1 та 2 ступенів у дітей включають дієту та фізичну активність. Метаболізм дитини значно інтенсивніший, ніж у дорослих, тому дотримання основних правил здорового харчування гарантовано дає результат.
Дієта для дитини із зайвою вагою:
- Мінімум солодкої та жирної їжі.
- Відмовитися від смажених продуктів – замінити вареними, тушкованими, паровими.
- Зменшити кількість солі в раціоні.
- Регулярне вживання чистої негазованої води – мінімум 1 л на день.
- Дробне харчування невеликими порціями.
- Останній прийом їжі за 3 години до сну.
- Повне виключення фаст-фуду, газованої води, чипсів, сухариків.
Які продукти вживати
Меню дитини при ожирінні включає молочні продукти без цукру середньої жирності, запечені, варені чи тушковані страви з нежирного м’яса, риби, птахів. 50% раціону – це крупи та свіжі або тушковані овочі, велика кількість зелені. Корисними є гречка, кіноа, амарант, сочевиця, нут. Але слід відмовитися від білого рису, макаронів, кукурудзяної каші, вівсянки. Фрукти також повинні бути в дуже обмеженій кількості, оскільки вони є джерелом цукру.
Спорт для дитини із зайвою вагою
Фізична активність обов’язкова. Вона не лише прискорює втрату ваги, але й підтягує шкіру, укріплює м’язи, кістки. Комплекс вправ при дитячому ожирінні повинен розробити індивідуально лікар ЛФК. Вправи враховують вагу тіла дитини, її вік, фізичні можливості. Окрім фізкультури, потрібно ввести рухливі види спорту: командні змагання, біг, велосипедна їзда.
У випадку лікування дитячого ожиріння важких форм, окрім дієти та спорту, вводяться медикаментозні препарати – з метою гормональної корекції. А проведення операції з метою зменшення об’єму шлунку та інших хірургічних методик дозволено лише з 18 років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причини ожиріння в дитини