Виявляється, у корі верби міститься велика кількість тієї ж речовини, що й в таблетках аспірину, – тобто ацетилсаліцилова кислота. А ментол, з якого готують валідол, вперше отримали з м’яти. Як бачите, лікарські рослини – достойна альтернатива хімічним препаратам. Які трави безпечні й корисні для вагітних?
Ромашка
Головний чай жінок у будь-якому віці. Цей напій – чудовий протимікробний і протизапальний настрій. Ромашка допомагає нормалізувати травлення, корисна при дисбактеріозі, добре стимулює виділення жовчі, допомагає печінці очищуватися від токсинів.
Журавлина
Листя цієї лісової ягоди виводять з організму рідину й зменшують набряки, які супроводжують жінку майже всю вагітність. Додавати до чаю також можна і сухі плоди.
Валеріана
Знайома з дитинства «валер’янка» – один із найпопулярніших заспокійливих засобів. Корінь цієї лісової рослини знижує тиск, заспокоює, розслаблює напружені м’язи, допомагає заснути.
У трав’яного чаю на основі валеріани є обмеження в тривалості прийому: пити чай можна не довше 1 місяця, після чого потрібна перерва на 2 тижні. Також чай не можна поєднувати з будь-яким іншим снодійним.
Кмин
Насіння чорного кмину зменшують напруження в м’язах матки та кишечнику, покращують апетит і травлення, зменшують проблему метеоризмів. Також настій кмину – чудовий спосіб боротьби з ранковою нудотою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна вагітним анальгін
Календула
Напій із квітів зменшує запалення, спазми, використовується як протимікробний засіб. Компрес, змочений в теплому настої календули, полегшує біль при розширенні вен.
М’ята
Прохолодний чай з м’яти – найкращий засіб від нудоти. Тож особливо актуальний при проявах токсикозу. На 1 чашку слід класти 2 ч.ложки сухої м’яти. Норма м’ятного чаю при вагітності – не більше 1 чашки на день.
Петрушка та кріп
Чаї із насінням цих трав ефективно зменшують набряки, захищають від хронічних запорів. Проте насіння петрушки не слід вживати при проблемах із нирками.
Мучниця
Одна з головних «жіночих» трав. Настій з мучниці рекомендовано при циститах, уретритах. Аби правильно приготувати відвар, залийте 5 г сухого листя мучниці холодною водою, доведіть до кипіння, відставте і дайте постояти 20 хвилин. Процидіть, тримайте в холодильнику.
Мучницю слід пити не як чай, а концентрований відвар: по 1 ст.ложці 3 рази на день.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна вагітним “Но-шпу”?