Головна Здоров'я Ленсектомія: що це за операція та кому показана заміна кришталика ока

Ленсектомія: що це за операція та кому показана заміна кришталика ока

mamabook
29 Переглядів
зір

катарактаРозвиток астигматизму, прояви коротко- та далекозорості, формування катаракти – усе це типові зміни в структурі ока, спричинені старінням. Одним із найпопулярніших методів швидкого та малоінвазивного лікування проблем зору вважається лазерна корекція. Проте цей спосіб не є універсальним. Існує чимало показань, коли лазерна терапія безсила і пацієнту необхідно виконати заміну природного кришталика на штучний. Ці і є ленсектомія. Важливо знати, що така заміна кришталика також малотравматична і дозволяє в будь-якому віці забути про користування окулярами.

У яких випадках виконується ленсектомія?

Ленсектомія — це хірургічне видалення природного кришталика ока. Ця процедура проводиться в ситуаціях, коли кришталик є головною причинию проблем із зором у пацієнта. Основні медичні показання для виконання ленсектомії:

1. Катаракта

  • Найбільш поширена причина для ленсектомії. Кришталик мутніє, що спричиняє зниження гостроти зору. Коли це заважає нормальній життєдіяльності, проводиться видалення помутнілого кришталика.

2. Рефракційні порушення

  • Використовується як альтернатива лазерній корекції зору у випадках:
    • Високої короткозорості (міопії) або далекозорості (гіперметропії), які не можна виправити окулярами чи контактними лінзами.
    • Астигматизму, який складно скоригувати іншими методами.
  • Ленсектомія з імплантацією штучного кришталика дозволяє відкоригувати рефракційні проблеми.

3. Ліквідація ускладнень

  • Підвивих кришталика (ектопія): Часткове або повне зміщення кришталика через травму, вроджені захворювання (наприклад, синдром Марфана) або дегенеративні зміни.
  • Травматичне пошкодження кришталика, яке не підлягає відновленню.
  • Глаукома, пов’язана з катарактою, коли видалення кришталика допомагає нормалізувати внутрішньоочний тиск.

4. Захворювання, пов’язані з метаболічними чи генетичними розладами

  • Вроджена або ювенільна катаракта, яка впливає на зір дитини.
  • Захворювання, які спричиняють помутніння або дисфункцію кришталика (наприклад, діабетична катаракта).

офтальмолог

Як виконується заміна кришталика

Ленсектомія передбачає видалення пошкодженого або помутнілого кришталика. Далі виконується імплантація інтраокулярної лінзи, тобто штучного кришталика. Він повністю бере на себе функцію природної структури ока та відновлює зір.

Ця операція безболісна, проводиться під місцевою анестезією та триває у межах 30–40 хвилин.

Ленсектомія є ефективним методом лікування, який значно покращує якість життя пацієнтів із проблемами зору. Важливо, що маніпуляцію можна проводити людям різного віку і навіть при таких складних патаологіях в анамнезі, як метаболічні порушення.

Читайте також