Головна Школярі Козацькі розваги: веселі старти до Дня козака (14 жовтня)

Козацькі розваги: веселі старти до Дня козака (14 жовтня)

mamabook
13593 Переглядів

Козаки – відважні та видатні українські воїни. Та в перевах між бойовими походами вони вміли оригінально розважатися. Козаки проводили веселі забави, також влаштовували цікаві змагання для новобранців на Січі. Повторити козацькі забави можна на 14 жовтня – День українського козацтва. Влаштуйте хлопцям різного віку цікаві випробування на фізичну та інтелектуальну підготовку! Наш сайт Mamabook представляє підбірку конкурсів для козаків.

Стрибки у мішках

Відомий  вид козацьких розваг. Дострибати першим до визначеної точки і не впасти – ось що мав зробити кожен учасник змагання. Так тренувалась сила, витривалість, координація рухів та весь комплекс м’язів, що відповідав за їзду верхи. Останнє особливо важливе, адже ця розвага готувала козака до тривалих кінних переходів по Україні. Хлопчаків можна розділити на 2 команди та видати по одному мішку. Завдання хлопців – по черзі проходити єдиний маршрут і повертатися назад до команди. Якгайшвидше передати мішок побратиму, аби той прострибав свою дистанцію. Перемагає команда, останній козак якої фінішував першим.

Спритний кашовар

Уміли козаки й самі приготувати собі польову їжу. Тож до розваг варто включити кулінарний конкурс. В центрі зали на двох столах потрібно висипати однакову кількість гороху, квасолі, житнього зерна. Ведучий усе це ретеально змішуйє. По сигналу всі учасники команди підбігають до столів і як найшвидше розбирають на окремі тарілки все змішане.

 

Вода на куліш

Без води – не зварити козацьокї каші. Тож завдання учасників змагання – якнайшвидше наносити води до своєї діжки. Та носити вони будуть не у відрах, а ложками. Всім учасникам команди потрібно видати по столовій ложці. Час виконання конкурсу – 3 хвилини. Перемагає той курінь, який зміг наносити до діжки найбільше води.

Знання козацької тематики

Для сучасних школярів можна проводити конкурси-вікторини, об’єнані з фізичними вправами. Поділіть учасників на 2 комнади, виставте від кожної з них по одному хлопчику. Вони стають на одній ліній і будуть рухатися кроками до кінця зали. Ведучий ставить запитання на знання козацької тематики. Час на обмірковування відповіді усією командою – 10 секунд. Можна відповідати й швидше.  Якщо команда дала правильну відповідь – її учасник має право стрибнути уперед настільки далеко, як тільки здатен. Якщо команда помилилася – її учасник робить назад 2 кроки. Перемагає команда, учасник якої першим прийшов до іншого кінця зали.

Запитання для конкурсу:

    1. Як називається кулясте потовщення на кінці палиці, символ влади кошового отамана. (Булава)
    2. Довга палиця із золотим яблуком на кінці. Від яблука відходять два-три кінські хвости.  (Бунчук)
    3. Найстарший, головний, «кошовий отаман». (Гетьман)
    4. Помічник козака, молодший воїн. (Джура)
    5. Козацький човен завдовжки близько 20 м. В один човен сідало від 50 до 70 козаків. (Чайка)
    6. Зачіска козака. (Оселедець)
    7. Назва хати, в яких жили козаки на Січі. (Курінь)
    8. Про яку частину козацього одягу казали: “Широкі, як Чорне море”. (Шаровари)
    9. На якому острові була заснована перша Запорізька Січ. (Мала Хортиця)
    10. Як називався найвідоміший козацький танок. (Гопак)

плашка

Перетягування канату

Перетягування канату – забавна і весела гра для дітей. Але це ще й командний вид спорту, і у нього є свої хитрощі, тонкощі і навіть виверти. Правила перетягування каната зовсім нескладні:

  • Для участі потрібні як мінімум 8 чоловік у кожній команді (якщо це дитяча забава, то можна і менше) і один суддя.
  • Канат для перетягування повинен бути довжиною не менше 30 метрів і досить міцний (10-12 см в товщину).
  • На канаті повинні бути кілька міток-прапорців (одна чітко посередині і дві інші з боків на відстані в 4 метра). На землі або підлозі – лінія, над якою центральна відмітка.
  • За сигналом судді команди починають перетягування, кожна в свій бік. Команда, яка програла, вважається та, чия крайня відмітка перетне контрольну лінію.
  • Не можна переставляти руки на канаті. Забороняється мінятися місцями в процесі перетягування.
  • Не можна використовувати ніякі засоби, що полегшують зчеплення долонь і каната.
  • Програє змагання та команда, чий гравець впав під час перетягування. Однак якщо людина торкнулася землі коліном, але потім відразу підвелась, порушення не зараховується.
  • Не можна пересувати мітки на канаті. Команда, яка це зробить, дискваліфікується.
  • Всі гравці повинні бути в одній ваговій категорії.

А ця підбірка найкращих козацьких пісень стане чудовим музичним супроводом до свята.

Читайте також