Головна Здоров'я «Котяча хвороба» токсоплазмоз – ворог вагітних жінок. Коли здавати аналіз?

«Котяча хвороба» токсоплазмоз – ворог вагітних жінок. Коли здавати аналіз?

mamabook
573 Переглядів
токсоплазмоз

токсоплазмозТоксоплазмоз – інфекційне захворювання, яке викликається мікроскопічним внутрішньоклітинним паразитом Toxoplasma gondii.

Вкрай небезпечним є токсоплазмоз для майбутньої мами, а точніше – для плода, який вона виношує. Звідки береться ця напасть і як від неї захиститися – читайте в нашому матеріалі.

Токсоплазма-мандрівниця

Основний господар паразита – кішка. У котячий організм токсоплазма потрапляє з організмів «посередників», проміжних господарів, у тому числі – гризунів.

Цікаво, що миші та пацюки, інфіковані токсоплазмой, повністю втрачають інстинкт самозбереження, стаючи надмірно безстрашними. Ця безстрашність незабаром призводить до смерті гризуна – причому нерідко він стає здобиччю кішки. Ось так Toxoplasma gondii досягає свого остаточного «пункту призначення»: розмножуватися паразит може тільки в котячому кишечнику.

Екскременти та біологічні рідини заражених кішок становлять загрозу для людини. Але зараження відбувається лише тоді, коли токсоплазма разом зі слиною, екскрементами або слізною рідиною кішки проникає крізь пошкоджену шкіру або слизові оболонки людини.

Проте в переважній більшості випадків людина заражається токсоплазмозом НЕ ВІД КІШОК безпосередньо. Джерелом зараження в основному стають:

  • найчастіше – «недоготовленное» м’ясо (недоварене, недосмажене, страви з напівсирого м’яса);
  • погано вимиті овочі, зелень або ягоди, а також погано вимиті фрукти, підібрані з землі (ооцисти – «дитинчата» токсоплазм – дозрівають в землі);
  • брудна некип’ячена вода.

Цисти токсоплазм можуть ховатися в усьому перерахованому, тому дотримуйтесь гігієни та розумної обережності.

Головна загроза токсоплазмозу

Токсоплазмоз є або був у величезної кількості людей, ніяких дійсно відчутних проблем він не доставляє. У людини, яка перехворіла, виробляється імунітет, і вдруге зараження не станеться.

Але якщо первинне («свіже») зараження відбулося у вагітної, небезпека зростає багаторазово. Токсоплазма відноситься до групи TORCH-інфекцій – тобто, вона може завдати шкоди плоду, аж до викидня або вроджених каліцтв у малюка: важких поразок очей, центральної нервової системи та ін.

ВАЖЛИВО! Дуже часто в зараженні вагітних токсоплазмозом відбувається через характерну для них зміну смакових пристрастей, а саме – патологічну тягу до сирого або напівсирого м’яса та м’ясного фаршу.

Тому всі майбутні мами повинні в обов’язковому порядку здавати аналіз на токсоплазмоз – причому не одноразово за всю вагітність, а кожні 1-2 місяці періоду виношування плоду. Тільки так можна вчасно виявити наявність інфекції і почати термінове лікування, щоб токсоплазма не завдала шкоди майбутній дитині.

Які аналізи здавати?

У лабораторії МедЛаб для виявлення токсоплазмозу на будь-якій стадії проводяться дослідження біологічних рідин:

аналізи

Лікар призначить лікування вагітної ТІЛЬКИ якщо аналізи підтвердять гостру стадію токсоплазмозу («свіже» зараження).

Читайте також