Крупа булгур – це цільне пшеничне зерно. Воно подрібнювалося, проте не проходило шліфування. Тому крупа – цінний та поживний продукт.
Проти запалень
У цільних пшеничних зернах міститься бетаїн у великій кількості. Ця речовина відома здатністю ефективно боротися із запальними процесами в організмі. Блокуючи вплив гомоцистеїну, бетаїн прибирає хронічні запалення при остеопорозах, серцевих захворюваннях, ранніх проявах Альцгеймера.
Профілактика цукрового діабету
Продукти, багаті на високий вміст магнію, знижують виділення інсуліну в кров. У булгура низький глікемічний індекс, тому крупа дуже важлива для профілактики цукрового діабету 2 типу. Якщо ви дбаєте про власне здоров’я, замініть рис на булгур. Ще одна користь крупи – тривале засвоєння в кишечнику. А це також знижує стрибки цукру в крові.
Для схуднення та очищення
Булгур складається з грубої рослинної клітковини. Цей продукт дає тілу значно менше енергії, ніж необхідно на його тривалий процес засвоєння. Тому булгур на довго знижує відчуття голоду, дозволяє зменшити розмір порцій, але при цьому змусити організм витрачати калорії на процес тривалого травлення.
Нормалізація метаболізму
Рафіновані продукти, які в надлишку присутні в нашому щоденному раціоні (цукор, соняшникова олія, білий рис), провокують розвиток метаболічного синдрому. А це прямий шлях до захворювань серця, судин, підшлункової залози. Вуглеводи, які швидко засвоюються, також підвищують ризик розвитку цукрового діабету.
Природний детокс
Грубі рослинні волокна – найефективніший та безпечний спосіб очищення кишечнику від застійних та гнилісних процесів. Грубе волокно виводить токсини, вирішує проблему хронічних запорів. Клітковина вирішує інші розповсюджені проблеми шлунково-кишкового тракту: метеоризм, нудота, дискомфорт.
Для нервової системи
Одна порція булгура на 60% покриває денну норму магнію. Цей нутрієнт відіграє ключову роль у функціонування нервової системи. Він важливий для ефективної боротьби зі стресами, нормалізації сну, зниження нервозності, фобій, відчуття тривоги.
Для гіпертоніків
Зільнозернові продукти, зокрема овес і крупа булгур, ефективно знижують тиск. Ці продукти рекомендовані при постійних прояв гіпертонії. Особливо варто звернути увагу на булгур чоловікам від 45 років і старше, для яких ризик гіпертонічного кризу зростає з кожним роком.
Лікування астми
Доведено, що продукти з великим вмістом вітамінів Е та С зменшують бронхіальну активність, що й призводить до зниження ризику астматичних приступів.
Для молодості
Селен у складі булгуру – потужний антиоксидант. Цей нутрієнт оновлює організм на клітинному рівні, укріплює життєвий тонус.
Протипоказання
Булгур не можна вживати людям, у яких виявлена харчова непереносимість глютену. Це стосується всіх продуктів, отриманих від пшениці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому гречка на вечерю шкідлива