Головна Здоров'я Корисні та лікувальні властивості амаранта

Корисні та лікувальні властивості амаранта

mamabook
278 Переглядів
амарант

амарант

Біологічна активність амарантового насіння визначає їхні цілющі властивості. Амарант вживають не лише з метою терапії конкретних недугів, але й з метою профілактики багатьох захворювань, загального укріплення здоров’я. З якою метою варто регулярно їсти амарант?

Краса та молодість шкіри

Ще в 1974 році вчений Д. Даунтон відкрив унікальні можливості амаранта омолоджувати шкіру. Фізіолог знайшов у насінні лізин – незамінну амінокислоту, які рідко зустрічається в продуктах харчування в такій великій кількості. Без лізину неможливий синтез власного колагену, який і визначає пружніть шкіри.

Джерело сквалену

Про користь цього насиченого вуглеводню заговорили лише в останні декілька років. Цінність сквалена – в його здатності насичувати клітини організму киснем при взаємодії з водою. Амарант є рослиною-лідером за вмістом сквалену. Ще нещодавно головним джерелом сквалену вважалася печінка акули. У ній міститься 2% вуглеводню. Але дослідження довели, що амарантова олія холодного віджиму містить 8% цінної сполуки.

амарант

Профілактика онкозахворювань

Ще одна цінна властивість сквалену – ефективне пригнічення росту пухлин. Сквален стимулює захисні властивості організму. Оскільки сквален нетоксичний, то корисний для організму в будь-якій концентрації. Тому організму не страшне передозування вуглеводнем.

Понижує холестерин

Амарантова крупа – джерело пектину. Ця речовина благотворно впливає на якість крові. Після 3-тижневого прийому продукту покращується загальна формула крові, біохімічні показники й різко знижується рівень шкідливого холестерину в організмі. Пектинові сполучення також корисні для печінки. Вони захищають її клітини від впливу отрут, радіонуклідів, важких металів. Пектин стимулює виведення токсинів з організму. Підвищене вживання пектину необхідно в період прийому антибіотиків і будь-яких важких препаратів. Традиційно лікарі радять у період лікування вживати запечені яблука – джерело великої кількості пектину. Але в одній порції амарантової каші пектину в 4,5 рази більше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому гречка на вечерю шкідлива

плашка

Читайте також