Головна Здоров'я Корисно чи шкідливо їсти супи?

Корисно чи шкідливо їсти супи?

mamabook
293 Переглядів

Присутність супу в меню з дитинства була для нормою та важливою харчовою звичкою. Але в останні роки дієтологи ведуть суперечки на тему необхідності супів у щоденному раціоні дітей, дорослих. Наш сайт Mamabook пропонує дізнатися, кому рекомендовано вживати супити. І чи можна обходитися без них?

Чим корисні супи

Дієтологи вважають, що суп потрібно розцінювати як повноцінну страву. За своїм складом, калорійністю та цінністю нутрієнтів суп прирівнюється до других страв – з тією лише різницею, що ван має більш рідку форму. Адже різноманітність рецептів супів дозволяє приготувати пісну страву, на м’ясному чи рибному бульйоні, з грибами чи злаками, овочами або молочними продуктами. Для любителів оригінальних меню можна підібрати навіть солодкі фруктові супи.

Яка користь супу для організму:
  • Вид гарячого харчування, яке легко засвоюється.
  • Джерело додаткової рідини (літні холодні супи).
  • Більш легка форма засвоєння нутрієнтів.
  • Супи – популярна форма дієтичного харчування.
  • Деякі види супів мають протизапальний ефект.
  • Курячий бульйон з мінімальною кількістю інгредієнтів очищує, розширює кровоносні судини.
  • Суп дає можливість швидко насититися.

Легкі супи, особливо кремові, гарно діють на слизову шлунково-кишкового тракту. Тому нежирні супи – оптимальне харчування при застудах, у постопераційний період. Легкі бульйони на курячій грудці корисні діткам під час хвороби, оскільки їхній слабкий та погано захищений кишечник погано справляється з важкою іжею, особливо грубою клітковиною.

Що буде, якщо не їсти суп

Раніше перша страва в меню позиціонувалася як здорове харчування. Лікарі запевняли, що без супів виникають запори, метеоризми, захворювання органів травної системи. Сучасні принципи здорового харчування стверджують: не можна заливати їжу рідинами, наприклад, запиваючи компотом або чаєм. Таким чином відбувається розбавлення концентрації шлункового соку, а це – причина застійних процесів у кишечнику, підвищення процесів гниття та бродіння.

Тому правильне харчування розглядає суп як повноцінну страву, після якої не можна вживати другі страви – каші, гарніри, салати. Супи легко можна замінити стравами з ідентичними компонентами. Тому відсутність супу в раціоні не шкодить здоров’ю. Це доведено на практиці багатьма прихильниками здорового способу життя.

 

Які протипоказання

Не всі супи однаково корисні. У залежності від захворювання, варто відмовитися від деяких видів.

  • Жирні наваристі супи не можна вживати при хворобах печінки та підшлункової.
  • Окрошка з квасом категорично заборонена діабетикам.
  • Люди з ожирінням можуть вживати лише пісні овочеві супи.
  • При подагрі не можна їсти грибні супи.
  • При схильності до тромбозу краще відмовитися від щавлевого супу.
  • При набряках не можна їсти розсольник.
  • Горохові супи та інші варіанти з бобовими протипоказані при метеоризмах.
  • Холодні фруктові супи не можна при гастритах, виразці шлунку.

Теплі чи холодні супи: які корисніше

Більш легка та засвоювана форма для кишечника – це термічно оброблена іжа, тобто гарячий суп. При захворюваннях шлунку, 12-палої кишки, підшлункової спостерігається недостатня ферментація. Виділяється у меншій кількості і шлунковий сік, і жовч. Тому для отримання хоча б частини вітамінів, мікро- та макроелементів з їжі, необхідний їх процес попередньої підготовки. З усіх можливих варіантів приготування їжа саме варені інгредієнти – максимально корисні.

При будь-яких захворюваннях шлунково-кишкового тракту повинні обиратися легкі види гарячих супів. Тобто слід відмовитися від гострих і наваристих страв. В ідеалі, аби суп містив невелику кількість інгредієнтів. Різноманіття може спровокувати погане засвоювання їжі. Найкращий варіант – це крем-суп, який практично не потребує оброблення ферментами.

Для здорових людей максимально корисними будуть сироїдні холодні супи. При їх приготування допускається нагрівання до 40 градусів. При цьому всі продукти зберігають свою харчову цінність, є джерелом незамінних кислот, нутрієнтів. Зверніть увагу! Холодний суп – лише умовна назва страва. Це не означає, що потрібно вживати страву з холодильника. Правильний холодний суп має кімнатну температуру. Така їжа на довго не затримується в шлунку, оскільки відразу має оптимальну температуру та готова до швидкого перетравлювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рецепт салату для здоров’я печінки та жовчного міхура

Читайте також