Томати – один із найпоширеніших сезонних продуктів. Улітку помідори масово вживають в салатах, овочевих рагу, консерваціях. Проте виявляється, що томати мають багато протипоказань. Гастроентеролог Ніна Матюшенко пояснює, кому не можна їсти помідори.
Заборонено при захворюваннях нирок, жовчного міхура
У цих овочів добре виражена жовчогінна дія. Тому томати не можна людям, схильним до каміння в жовчному міхурі чи нирках. Органічні кислоти, який входять до складу томатів, можуть активувати роботу шлунку й підшлункової залози. Це призводить до спазмів у жовчному міхурі, рухомості каміння й закупорці жовчовивідних шляхів.
Не можна при гастриті, виразці
Також від помідорів краще відмовитися людям із гастритом чи виразкою шлунка – при підвищеній кислотності. Проте будь-які хвороби шлунково-кишкового тракту в гострій формі вимагають повного виключення томатів із раціону.
Хворі суглоби
До складу помідорів у великій кількості входять фруктові кислоти, зокрема щавлева. Якщо вживати томати у великій кількості, то надлишок щавлевої кислоти буде накопичуватися в організмі. Першими проблему відчують суглоби. Якщо у вас є хоча б якість захворювання опорно-рухового апарату, то не вживайте помідори. Або робіть це в дуже невеликій кількості, контролюючи свій стан після кожного прийому.
Інші хвороби
Не варто їсти ці овочі людям, які мають будь-які захворювання підшлункової залози (наприклад, панкреатит), подагру, часті метеоризми, печію. Запалення й підвищена температура, екзема, псоріаз, зуд на шкірі – усе це фактори, які небажані для введення томатів у раціон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дієтологи пояснили, чому не можна їсти банани на сніданок