Головна Дошкільнята Коли можна давати дитині полуницю?

Коли можна давати дитині полуницю?

mamabook
1966 Переглядів

клубникаВажко знайти людей, які б не любили ці смачні, ароматні, гарні ягоди. Та попри думку, що полуниці дуже корисні, у випадку з дитячим раціоном є багато заборон.

Корисні властивості полуниць
Чим корисна полуниця? Вона покращує апетит, нормалізує процес травлення при застоях, нерегулярних відвідуваннях туалету, покращує формулу крові. Це відомий сечогінний засіб, до того ж, дуже гарно втомлює спрагу, а значить влітку – захищає організм від зневоднення.

Полуниця необхідна дітям, які страждають на анемію. Також ягоди має сильну протимікробну дію, здатні знімати запальні процеси, тому вживання полуниці протягом усього сезону підвищує імунні властивості дитячого організму, особливо захищає кишечник від багатьох інфекцій. Наприклад, клинічно доведено, що ферменти, які містять ягоди полуниць, здатні знищувати або пригнічувати збудників багатьох кишечних захворювань – пневмококи, стафілококи, стрептококи. У людей, які регулярно їдять полуниці, відмічаються укріплені стінки судин, нормалізується артеріальний тиск.

Також полуниця корисна для людей, які страждають на захворювання нирок. Полуниці – джерело багатьох вітамінів (В, С, А), мінеральних елементів (кальцій, залізо, магній, селен, фосфор), фолієвої кислоти. Також ягоди здатні виводити шлаки та токсини з організму, проводять детоксикацію кишечника, печінки.

В якому віці можна давати полуниці дитям?
Незважаючи на численні корисні і лікувальні властивості полуниць, для діток ці ягоди не варто поспішати вводити в раціон. Тут потрібно проявити особливу уважність. Педіатри нагадують, що полуниця стоїть в перших рядах в списку найсильніших алергенних продуктів.

Саме тому рекомендується не давати полуницю дитині раніше 12 місяців. Сьогодні багатьох матусь практикує так званий «педагогічний» прикорм – тобто вводять в раціон малюка потрошки те, що є на столі у дорослих. Повірте, у випадку з полуницями – це небезпечний варіант. І в 6, і в 8 місяців дитині буде ще занадто рано пробувати ці ягоди, навіть якщо на цей вік припав полуничний сезон. Доведеться зачекати до наступного року!

Як правильно вводити полуницю в прикорм дитині?
Спочатку потрібно дати малюку всього лише половинку однієї ягідки. Через добу, якщо немає жодних побічних реакцій (пронос, рвота, висипи по тілу, біль в животі), можна збільшити дозу вдвічі, тобто дати цілу ягідку.

Не поспішайте нарощувати дозу, адже діатез – дуже «хитра» проблема, його прояви можуть з’явитись із затриманням, коли в організмі дитини наклопочеться достатня кількість алергену. А матуся всі ці дні буде вважати, що полуниці малюку не нашкодили – і може необережно почати збільшувати порцію. Тому протягом 10 днів давайте лише по 1-2 ягідок в день. І якщо ніяких побічних реакцій дійсно не виникне, можна збільшити дозу до 5 штучок.

Зверніть увагу! Давати перший полуницю потрібно лише в пік сезону, коли полуниця продається масово, а її нічим не підгодовують (добрива, нітрати). Ранні і привозні полуниці з інших країн не можна давати дітям до 6 років! Дозволяйте куштувати дитині лише полуницю, в якій ви впевнені – наприклад, берете у постійних продавців на ринку або виростили самостійно.

товар, дитячий одяг літній

товар, дитячий одяг літнійНа фото: якісний недорогий дитячий одяг на літо для хлопчиків та дівчаток (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

mamabook.com.ua

Читайте також