Хрестик – невід’ємний атрибут таїнства. Після хрещення його носять постійно на шиї як символ віри та нагадування про жертовність Ісуса заради спокутування людських гріхів.
Хто купує хрестик для хлопчика
Головний наставник у хлопчика – хрещений батько. І згідно церковного звичаю, саме йому слід купити натільний хрестик на хрещення дитини. Додатково можна придбати на подарунок кулон із зображенням Янгола-Охоронця або із зображенням Миколая Чудотворця (головного захисника дітей). Це лише посилить духовний зв’язок між хрещеним і похресником.
Також хрещений батько повинен внести пожертву храму за проведення обряду. Але, за домовленістю, ці витрати можуть взяти на себе батькі дитини чи його родичі.
Натільний хрестик одягається священиком відразу після потрійного занурення малюка в купель та одягання у хрестильний одяг.
Хто дарує хрестик на хрещення дівчинки
Головний духовний наставник у дівчинки – хрещена мати. Проте, за традицією, вона відповідає за купівлю крижми й хрестильного одягу. А хрестик дівчинці повинен подарувати хрещений батько. Хоча ця традиція не є церковним правилом, яке вимагає суворого виконання. Тож хрещені батьки й родичі можуть між собою домовитися, хто саме купує хрестика дитині. Наприклад, часто розділяють обов’язки. Хрестика вибирає хрещений батько, а ланцюжок до нього – бабуся чи дідусь, тітка чи дядько.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитва “Символ віри” українською мовою