Головна Здоров'я Каміння на зубах: ефективні стратегії лікування

Каміння на зубах: ефективні стратегії лікування

mamabook
63 Переглядів
стоматолог

стоматолог

У сучасній медицині чітко прослідковується тенденція до інтегральних методів терапії. Цей напрямок базується на принципі: організм – єдина складна система, тож у ньому все взаємопов’язано. Отже, лікувати аденоїди лише в отоларинголога неефективно, оскільки у формуванні хронічного запалення задіяні застій лімфи, вірусне навантаження та навіть автоімунні процеси. І таких прикладів можна навести безліч. Якщо ви слідкуєте за інноваціями в медицині та вивчаєте провідні методи діагностики й терапії, вам варто вивчати багато джерел та читати наукові статті для лікарів. У цій публікації наша редакція опише новітній погляд на причину формування зубних каменів та способи їхнього усунення.

Каміння на зубах – що це насправді?

Доведено, що каміння формують біоплівки. Це специфічні капсули, всередині яких ховаються колоні патогенів. Якщо говорити саме про зубне каміння, то це біоплівки з бактеріями. Основа їхнього складу – кальцій. Важливо знати, що біоплівки неможливо сформувати з органічного, біозасвоюваного кальцію. Якщо в організмі людини переважає неорганічна форма мінералу, то процес кальцинації видно скрізь. Проявляється він у різних зонах:

  • ущільнення стінок кровоносних судин;
  • відкладання в серцевому м’язі;
  • формування каміння в нирках.

Де зустрічаються біоплівки?

Особливість біоплівок у тому, що їх можна знайти скрізь, де є рідина або підвищена вологість повітря. Приміром, каміння на дні річки. Воно завжди слизьке, гладеньке на дотик. А насправді покрите величезною кількістю біоплівок з колоніями бактерій. Це їхній природний спосіб виживання та захисту.

Саме такі біоплівки є на стінках кишечнику в організмі людини. Їхні захисні покриття настільки складно зруйнувати, що їх не завжди «беруть» навіть антибіотики. А якщо до складу біоплівки приєднується кальцій, як у ротовій порожнині, то зняти камінь не вдається звичайною зубною щіткою. Доводиться мінімум двічі на рік виконувати професійну чистку в стоматолога.

вітамін д

Стратегія лікування

Розуміючи, якою структурою насправді є зубний камінь, розробляється комплексний підхід. Головна мета – превентивні методи, які дозволяють відстрочити появу стійкого нальоту. Ці рекомендації дають можливість виконувати гігієнічну чистку значно рідше – кожні 12-18 місяців, а ризик виникнення карієсу знижується до 65%.

Що слід робити для запобігання утворення каменю на зубах:

  • Не допускати дефіциту Д3 (контроль аналізів щопівроку) та вживати його в парі з К2. Вітамін К2 є провідником, який спрямовує кальцій із їжі та добавок в тверді структури (зуби, скелет) та виводить його з м’яких тканин.
  • Дотримуватися водного балансу. Вживати не менше 1,5 л питної води щодня. При дефіциті води слина стає густою. Бактеріям легше скупчуватися та липнути до поверхні емалі, формуючи біоплівки.
  • Вживати курсами монолаурін (бажано в комплексі із цинком). Це речовина, яка ефективно руйнує старі біоплівки та запобігає утворенню нових.
  • Використовувати іригатор, аби не давати можливості бактеріям збиратися в міжзубному просторі та ясеневих пазухах.
  • Після кожного прийому їжі та напоїв виконувати ополіскування ротової порожнини теплою водою.
  • Найкращим ополіскувач для рота – це звичайна вода з перекисом водню у пропорціях 150 мл: 1 чайна ложка.
  • Кожну чистку зубів слід поєднувати з використанням натуральної ефірної олії гвоздики. 1-2 краплі наносяться на зубну пасту, аби запобігти скупченню бактерій.

За умов виконання цих простих маніпуляцій щоденно можна помітити ефект уже через 3 місяці та подбати про здоров’я зубів, ротової порожнини.

Читайте також